اراج

محله آراج یکی از محله های قدیمی تهران حساب میرود که دارای باغهای و بوستان های زیبای زیادی است و همچنین دارای آب و هوای بسیار خوبی هست ، نام قدیمی این محله ارفعیه بود بعد ها به اراج تغییر نام دادند . محله اراج یکی از مناطق قدیمی استان تهران و موقعیت آن در منطقه یک شهرداری تهران می­باشد که از محله­ های قدیم شمال تهران به حساب می­آید. خوده واژه اراج معنی بلندی را میدهد و علت نام­گذاری محله آراج نیز به دلیل آن است که این محله از باغ­های و بوستان های بسیار زیادی برخوردار می­باشد و از ارتفاع بسیار زیادی نسبت به دریا قرار گرفته است. ارتفاع از سطح دریا های آزاد این محله 1536 متر میباشد . محله آراج پر از از باغ­ها و فضای سبز می­باشد و با وجود آن که مهاجران بسیاری را در خود جای داده است. در این محله ساختمان سازی بسیار توسعه پیدا کرد ؛ هم­چنان دارای آب و هوای معتدل و اغلب خنک می­باشد. گذشته این محله به این صورت است که محله آراج در گذشته توسط شخصی به نام حاج ابراهیم خان ظهیرالدوله به میرزا محمدحسین خان منگنه فروخته شده . سپس شخصی دوره ناصرالدین شاه به ارفعیه معروف بوده است و در زمان جنگ جهانی دوم بسیاری از افراد به این منطقه مهاجرت نمودند که بخشی از اراضی آن به تملک شاه درآمد.
اراج

قیمت ملک، مسکن، خانه و آپارتمان در محله اراج تهران

قیمت ملک، مسکن، خانه و آپارتمان در محله اراج تهران

قیمت آپارتمان اراج

محله اراج ازجمله مناطق بسیار محبوب وقدیمی دارای باغ ها وفضای سبز با آب و هوای لطیف وپاک درشمال شرق منطقه 1 تهران است. این محله علارغم ساخت وسازهای که در سالهای اخیرصورت گرفته است بازهم دارای فضای سبز، و باغات بیشتری نسبت به بسیاری مناطق دیگر شهرتهران میباشد.

این محله بیشتر دارای بافت سنتی و قدیمی بوده و قیمت آپارتمان اکثرا هر مترمربع 100 میلیون تومان الی 180 میلیون تومان خرید و فروش میشود.

محله اراج ازطرف شمال به اتوبان ارتش، ازطرف جنوب به اتوبان بابایی، ازطرف شرق به اتوبان امام علی وازطرف غرب به خیابان لنگری محدود میباشد.

 

قنات اراج

قنات معروف ومشهور اراج که ازگذشته های دور باغات وزمین های کشاورزی اراج را آبیاری می کردند هنوز هم جاری است و با همان شهرت و محبوبیتش باقیست.

 

طوایف محله اراج

طایفه ای اصلی این محله اروجی است. اما طایفه های دیگری را نیزمیتوان نام برد که درگذشته های دور از ساییر مناطق به این محله مهاجرت نموده وساکن شدند مانندطایفه سیفان وقیدی.

محله ای قدیمی دیگری بنام اکبرآباد در اراج موقعیت دارد که شخصی درگذشته به اسم علی اکبراثباتی اولین کسی بودند که از لواسان، روستای برگ جهان به این منطقه مهاجرت نمودند و مردم اراج به او دایی علی اکبر می گفتند که این نام به همین دلیل بالای این محله باقی مانده است.

 

دوغ اراج

دوغ اراج

ازمحصولات بسیار معروف و مشهور و بامزه این محله درگذشته میتوان ازدوغ محله اراج نام برد. به گفته برخی ها این دوغ سمبل محله ای اراج است که هنوز مزه وخاطره اش دریاد تهرانی های قدیم باقیست.

از این دوغ که امروز جزخاطره چیزی باقی نمانده است درگذشته مردم منطقه تهران برای نوشیدنش به این محله می آمدند و کل باهم لذت میبردند.

تولید کننده و فراهم کننده این دوغ خوش مزه خانواده موسوی سیدجعفر موسوی که از لرهای ملایربودند که این دوغ را با خوش مزگی تمام بصورت سنتی تهیه و آماده می نمودند.

اراج درجنگ جهانی دوم

به اساس روایت های از گذشته گفته میشود که درجنگ جهانی دوم قسمت عمده ای از اراضی کشاورزی محله ای زیبایی اراج درزمان حکومت پهلوی بمنظور فراهم نمودن زمینه انبار تسلیحات نظامی باعث شد این محله محدود ترگردد. بعداز آن تا سال 1387 آخرین مرزبندی این منطقه صورت گرفته وهنوزهم مرزها و محدوده های جغرافیایی دراین محله کدام تغییری نداشت است.

آجودانیه درقسمت شمال، رستم آباد درقسمت جنوب و منطقه ازگل درقسمت شرق محلات اطراف اراج است.

 

تاریخ اراج

محله اراج که درگذشته به ارفعیه نیزمعروف بوده ازجمله مناطق قدیمی شمال منطقه 1 تهران میباشد که بیشتر به معنی همواره در بلندی استفاده شده است.

دلیل نام گذاری اش هم موقعیت بلند این محله از سطح دریا و و جود باغات زیاد گفته شده است.

آب و هوای اراج پاک و اکثرا خنک میباشد.

زمین های این محله را درگذشته حاج ابراهیم خان ظهیرالدوله  به شخص دیگری به اسم میرزا محمد حسین خان منگنه بفروش رسانده است و بعد از آن نیز شخص دیگری به اسم سردار بحیث مالک زمین های خوب محله آراج شده است.

درزمان ناصرالدین شاه محله اراج معروف به ارفعیه بوده و درهنگام جنگ جهانی دوم افرادی زیادی به این محله مهاجرت کردند که قسمت از زمین های این محله به به تملک شاه درآمد.

پس از میرزا محمد حسین خان منگنه این اراضی به شخص بنام سردار واگذارشده است.

در سال 1326 بنا به روایت های موجود شخصی که یهودی بوده مالک قسمت های زیادی زمین های موجود درمحله اراج گردید.

درگذشته در شمال محله اراج باغ لارک قرار داشته است که مربوط به شخص مهدی قلی خان امیرآخور بوده. این باغ معروف درزمان قاجاری ها و شخص ناصرالدین شاه بواسطه شخصی به نام میرزا رضاخان ارفع الدوله که معروف به دانش خریداری گردید و این محله به نام ارفعیه نیزشهرت یافت.

 

کافه های محله اراج

اراج دارای کافه ها و رستوران های زیادی میباشد که غذاهای متنوع ایرانی و اروپایی را تهیه میکنند.

علاوه براین بنا به نزدیکی به خیابان پاسداران از رستوران ها و کافه های زیبای این محله نیز استفاده می نمایند.

 

بافت محله اراج

بصورت اغلب بافت محله اراج سنتی میباشد. این بافت سنتی شامل معماری سنتی و خانه های قدیمی میشود و ساکنان محله اراج تلاش میکند تا بافت این محله بصورت سنتی باقی و محفوظ بماند. علاوه براین برخی مناطق مثل محله گلزار و ساحات دیگر دارای بافت مدرن نیزمیباشد.

مجتمع مسکونی شهیدچمران و مجتمع مسکونی بعثت که در اواخر بناشده است ازجمله محله های با بافت شهرکنشینی میشود. که تاحدی زیاید این شهرک ها جدا از بافت سنتی بوده و درکل اراج بافت سنتی خودرا حفظ نموده است.

رهن و اجاره آپارتمان اراج

شهرک ولیعصرنیز که پس از دوران انقلاب با بافت قدیمی ساخته شده بود دراین اواخر نوع معماری آن هم اغلب تغییرکرده و بصورت آپارتمانهای مدرن ساخته یا باز سازی شده است.

محله اراج نسبت به بسیاری مناطق دیگری تهران دارای تراکم جمعیتی کمتر است ولی بنا به بافت قدیمی و مراکز فرهنگی و باغات اش باعث شده است تا رفت و آمد بیشتر دراین محله صورت گیرد.

 

دسترسی های محله اراج

محله اراج با توجه به موقعیت جغرافیایی خوب که دارد در محدوده بزرگ راه های ارتش، امام علی، و بزرگراه بابایی قرارگرفته است. همچنان مترو خط 3 تهران وایستگاه مترو نوبنیاد، خطوط اتوبوس رانی وتاکسی رانی و خطوط بی آرتی زمینه عالی و بسیار راحت را برای دسترسی به ساییر محلات و نقاط تهران فراهم نموده است.

 

مراکز آموزشی، درمانی و خرید محله اراج

مدرسه دولتی دخترانه تقوی، مرکز آموزشی شگوفه، کتاب خانه ها، مساجد و اماکن دینی، بیمارستان ها و مراکز درمانی مانند بیمارستان نیکان، بیمارستان چمران، کلینیک شبانه روزی حضرت محمد و داروخانه ها مراکز درمانی اند که برای خدمات بهداشتی ودرمانی فعالیت مینمایند. علاوتا بانک ها و ساییرمراکزخدماتی دولتی و خصوصی نیز دراین محله برای انجام خدمات نقش فعال دارد.

اراج در همسایگی آجودانیه، ازگل و اقدسیه از محلات لوکس وگران قیمت ومحبوب منطقه یک تهران قرا گرفته است. که بطور نمونه از مزیت های عمده این محلات نیز میخواهم یادآوری نمایم.

 

آجودانیه

آجودانیه یکی از محلات بسیارمحبوب و زیبای منطقه یک تهران است که درشمال شهر تهران موقعیت دارد و ازجمله مناطق گران قیمت مسکونی در تهران بشمار می رود.

آجودانیه از جمله محلات لوکس و اعیان نشین با ساختمان های زیبا و مدرن و امکانات عالی است.

این محله با داشتن خیابان ها و کوچه های عریض و مناسب و بادرنظرداشت بافت آن از اصول شهری و شهرسازی برخورداربوده و دارای کمترین ترافیک میباشد.

آجودانیه از جمله محلات اصیل تهرانی می باشد که داشتن آب و هوای پاکیزه و گوارا به دلیل موقعیت آن در دامنه کوه های البرز و موجودیت باغات از جمله مزایایی دیگری این محله است که متقاضیان بیشتر علاقمند خرید ملک در این محله گردیده است.

آجودانیه به لحاظ تاریخی سابقه تاریخی زیاد دارد. زمین های این منطقه درزمان قاجارخریده شده است .

آب و هوایی خوب و پارک با درنظرداشت موقعیت جغرافیایی و موجودیت باغات, سطح امکانات خدماتی و رفاهی نیز دراینجا خیلی بالا است که سبب شده آجودانیه یکی از مورد پسند ترین محله ها برای افراد سرمایه دار و خواهان زندگی لوکس و آرام در بهترین منطقه تهران می باشد.

باشگاه ورزشی آجودانیه, پارک شطرنج, باغات, کتابخانه, مراکز درمانی و بهداشتی, مراکزخرید و تفریحی, مراکز آموزشی و فرهنگی درکنار دسترسی عالی به اتوبان ها, مترو, ساییر مراکز معتبر خرید و درمانی و تفریحی در اقدسیه و نیاوران زمینه عالی را برای زندنگی بهتر فراهم نموده است.

این محله دارای بافت و ساختار منظم شهری است که به همین دلیل ترافیک خیلی کم داشته و دارای انواع ساختمانها از خانه های ویلایی بیشتر از 30 سال گرفته تا بلند منزل ها و برج های لوکس و مدرن میباشد.

علاوه براین محله آجودانیه  با داشتن آب و هوای عالی و فضای آرام و مردمان با پرستیژ زمینه بهتر را برای افزایش تقاضای سکونت  و خرید آپارتمان با وجود قیمت های بالا فراهم نموده است.

 

ازگل

محله ازگل ازجمله محلات پرطرفدارو بسیار خوش آب و هوای منطقه یک شهرتهران است که در شمال شرق تهران واقع شده است.

با مناسب بودن قیمت آپارتمان در این محله زیبا نسبت به برخی مناطق گران قیمت منطقه 1 شهرتهران امروزه علاقمندان و ثروتمندان زیاید میخواهد دراین منطقه برای زندگی و یا هم سرمایه گذاری ملک خریداری نمایند.

ازگل بیشترماهیت منطقه مسکونی نظامی را دارد گرچند که ممکن درمرور زمان تغییرات دراین زمینه بوجود بیاید.

ازگل تهران ازجمله مناطق بسیارقدیمی تهران میباشد که تحت تاثیر دارآباد و لویزان قرارداشتند. این محله درقدیم از رودخانه معروف دارآباد تامین آب مینمودند. این محله علاوتا دارای رودخانه کوچکتری به اسم رودخانه اوزون گل نیزبوده که برخی دلیل نام گذاری اش را هم وجود این رودخانه یادآوری میکند. این منطقه باغات و زمین های زیادی را با آب فراوان برای کشاورزی بخود اختصاص داده بود و مردم اکثرا مشغول کشاورزی و دامداری بودند. درزمان ناصرالدین شاه تحولی بزرگی دراین محله بوجود آمد که نام ازگل به دربار قاجاریان کشیده شد و هرزمان که ناصرالدین شاه درمنطقه شمال تهران و شمیران میخواست به تفریح و سیاحت میرفت دراین محله خوش آب وهوا وقت شانرا سپری میکردند. مخصوصا این گشت و گذار شاه درتابستان که هواگرم بود بیشتردرمناطق شمال تهران و ازگل صورت میگرفت. منطقه ازگل ازهمان دوره سابق قاجاریان و پهلوی ازجمله مناطق نظامی تهران بوده وتا امروز هم ادامه دارد.

 

قیمت آپارتمان و ملک در محله اراج

همانطوریکه بصورت عموم قیمت آپارتمان علاوه بر منطقه یا محله تابع فاکتورهای مثل نوعیت معماری، متریال استفاده شده، عمربنا، امکانات رفاهی و دسترسی به خدمات عمومی ونوعیت سند نیزمیباشد بصورت کلی قیمت آپارتمان ها اکثرا د راین محله از هرمترمربع 100 میلیون تومان تا هرمترمربع 190 وبرخی اوقات 200 میلیون تومان میرسد.

البته موارد نادر پیدا میشودکه امکانش است به قیمت کمتر از 100 میلیون تومان فی مترمربع و بیشتر از 200 میلیون تومان فی مترمربع به فروش میرسد.

چند نمونه عینی از قیمت آپارتمان ها را دراین محله یادآوری میکنم.

آپارتمان 100 متری با قیمت مترمربع 119 میلیون تومان در محدوده اراج و نوبنیاد بفروش گذاشته شده است.

این آپارتمان بدون مشاعات آبی بوده و دارای یک پارکینگ میباشد.

عمراین بنا 8 سال گفته شده است.

آپارتمان 200 متری با قیمت هرمترمربع 170 میلیون تومان به فروش گذاشته شده است .

این آپارتمان نوساز بوده و دارای مشاعات آبی فعال مثل استخر، سونا و جکوزی و 2 عدد پارکینگ با حیاط میباشد.

سنداین آپارتمان آماده بوده و شخصی و تک برگ میباشد.

آپارتمان 120 متری دیگری با قیمت 140 میلیون تومان فی مترمربع آگهی فروش شده است که در محدوده نوبنیاد بوده و دارای مشاعات آبی نمیباشد.

این آپارتمان دارای 1 پارکینگ بوده و عمربنا هم 6 سال میباشد.

آپارتمان 80 متری با قیمت مترمربع 130 میلیون تومان معامله فروش شده که این آپارتمان دارای 2 خواب بوده و نوساز میباشد. دارای استخر، سونا و جکوزی بوده و 1 عدد پارکینگ دارد. این آپارتمان نوساز بوده و سندش بدون ریشه میباشد.

آپارتمان 140 متری با قیمت 132 میلیون تومان هرمترمربع به فروش آگهی شده است که دارای سه خواب بوده و دارای مشاعات آبی نمیباشد.

این آپارتمان 1 پارکینگ دارد و عمربنا هم 5 سال است.

آپارتمان های با متراژ های کمتر از 100 مترمربع مثل 60 مترمربع یا 50 مترمربع ویا هم برخی آپارتمان های با ابعاد بزرگ تر که بسیارقدیمی تر و با بافت سنتی ویاهم بسیار مدرن و با معماری باشکوه وامکانات عالی رفاهی است قیمت هرمترمربع آنها از محدوده فوق الذکر کمتر و بیشتر میباشد.

محله سرسبز و خوش آب و هوای اراج از جمله محلات قدیمی و تاریخی تهران بشمار می آید که به دلیل بافت سنتی، قدمت تاریخی، آب و هوا و موقعیت دسترسی عالی اش به خدمات عمومی وهمچنان موجودیت آن در بین محلات پرطرفدار و گران قیمت منطقه 1 شهرتهران مورد توجه زیادی علاقمندان و ثروتمندان قرار گرفته است.

این محله بنا به داشتن باغات زیاد و گاوداری های زیاد در گذشته و داشتن دوغ با مزه اش معروف و مورد توجه اکثرمردم تهران بود.

این محله به دلیل موقعیت خوب که دارد زمینه عالی دسترسی را به ساییر محلات و نقاط تهران مانند: اتوبان ارتش، اتوبان امام علی، سه راه اقدسیه، اتوبان بابایی، منطقه ازگل، منطقه آجودانیه، پاسداران ، نیاوران، فرمانیه، دارآباد، مینی سیتی، شهرک شهید چمران و صاحبقرانیه فراهم نموده است و دربرخی مناطق از قیمت بالای برخورداراست.

 

برای معلومات بیشتر درباره آپارتمان، ملک ومسکن درمحله اراج اینجا کلیک کنید

عبدالقادر " دانشیار" Abdul Qader "Danishyar

.

جدید ترین ملک های فروش در اراج

جدید ترین ملک های فروش در اراج

موقعيت اداري ١٢٠ متر يك اتاق

قیمت کل:
۱٬۷۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،

اراج گلزار/ ۱۳۵ متر/۲ خواب/مشاعات آبی

قیمت کل:
۱۷٬۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۷
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

خرید و فروش واحد455 متری در‌ اراج

قیمت کل:
۴۵۵
قیمت متری:
۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

خرید و فروش واحد445 متری در‌ اراج

قیمت کل:
۴۵٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

خرید و فروش واحد355 متری در‌ اراج

قیمت کل:
۳۵٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

خرید و فروش واحد380 متری در اراج

قیمت کل:
۳۸٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

خرید و فروش واحد370 متری در اراج

قیمت کل:
۳۷٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

خرید و فروش واحد360 متری در اراج

قیمت کل:
۳۶٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

خرید و فروش واحد340 متری در اراج

قیمت کل:
۳۴٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

خرید و فروش واحد330 متری در اراج

قیمت کل:
۳۳٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

خرید و فروش واحد320 متری در اراج

قیمت کل:
۳۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

خرید و فروش واحد390 متری در اراج

قیمت کل:
۳۹۰
قیمت متری:
۳۹٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

خرید و فروش واحد310 متری در اراج

قیمت کل:
۳۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

خرید و فروش واحد460 متری در اراج

قیمت کل:
۴۶٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

خرید و فروش واحد440 متری در اراج

قیمت کل:
۴۴٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

خرید و فروش واحد430 متری در اراج

قیمت کل:
۴۳٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

خرید و فروش واحد420 متری در اراج

قیمت کل:
۴۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

خرید و فروش واحد410 متری در اراج

قیمت کل:
۴۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

خرید و فروش واحد450 متری در اراج

قیمت کل:
۴۵٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

خرید و فروش واحد400 متری در اراج

قیمت کل:
۴۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

جدید ترین ملک های رهن و اجاره در اراج

جدید ترین ملک های رهن و اجاره در اراج

اجاره 105 متر 2 خواب اراج

رهن:
۳۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۲۸٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان 100 متر 2 خواب اراج

رهن:
۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
تراس،

اجاره 90 متر 2 خواب اراج

رهن:
۴۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۲۳٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره 95 متر 2 خواب اراج

رهن:
۴۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۲۵٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره 98 متر 2 خواب اراج

رهن:
۴۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۲۷٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره 95 متر 2 خواب اراج

رهن:
۶۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۳۶٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره 115 متر 2 خواب اراج

رهن:
۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۳۵٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره 110 متر 2 خواب اراج

رهن:
۶۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۳۷٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره 105 متر 2 خواب اراج

رهن:
۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۴۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره 100 متر 2 خواب اراج

رهن:
۷۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۳۴٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

رهن آپارتمان ۱۵۵ متری اراج تهران

رهن:
۳٬۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 11،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

رهن آپارتمان ۱۴۵ متری اراج تهران

رهن:
۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۳۵٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 4،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۱۶۹ متری اراج تهران

رهن:
۲٬۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 7،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

رهن آپارتمان ۱۴۰ متری اراج تهران

رهن:
۴۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۴۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 2،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۱۵۰ متری اراج تهران

رهن:
۳٬۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 10،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۱۵۰ متری اراج تهران

رهن:
۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 2،
پارکینگ،
آسانسور،
تراس،

رهن آپارتمان ۱۵۰ متری اراج تهران

رهن:
۱٬۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 4،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۱۲۰ متری اراج تهران

رهن:
۲۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

محلات دیگر منطقه یک شهرداری تهران

محلات دیگر منطقه یک شهرداری تهران

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در آجودانيه

این منطقه به هنوان یکی از محله‌های خوش آب و هوای شمالی تهران محسوب می‌شود و به اصطلاح جزء مناطق بالاشهر و مرفه نشین تهران به شمار می‌آید. جایی گرفتن محله آجودانیه در منطقه یک تهران، منجر به خوش آب و ه

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در اراج

محله آراج یکی از محله های قدیمی تهران حساب میرود که دارای باغهای و بوستان های زیبای زیادی است و همچنین دارای آب و هوای بسیار خوبی هست ، نام قدیمی این محله ارفعیه بود بعد ها به اراج تغییر نام دادند .

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در ازگل

محله ازگل یکی از مناطق اعیان­ نشین و لاکچری شهر تهران می­باشد که در سمت شمال شرق تهران قرار گرفته است. این منطقه به سبب مجاورت با رشته کوه البرز دارای آب و هوای مناسبی می­باشد که زمستان­های بسیار سردی

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در اقدسیه

اقدسیه، محلی در سمت شمال شهر تهران است که از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است. اقدسیه، محله‌ای در شمیران است که در شمال شرق شهر تهران قرار گرفته است، جزو منطقه 1 شهرداری و شهرستان شمیرانات بشمار می‌ر

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در الهيه

الهیه محله‌ایی در شمال شهر پایتخت است که از برج‌های مسکونی مدرن، مراکز خرید لوکس و آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است، یکی از محله‌های اعیان‌نشین تهران است که افرادی با وضعیت اقتصادی بسیار خوب در آن زن

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در امام زاده قاسم

یکی از محله های شمال شهر تهران است، محلی بسیار مناسب که برای برگذاری مراسمات مذهبی و تفرجگاهی و فرهنگی برای مردم از دیرباز تا به اکنون است. این منطقه به دلیل داشتن آب وهوای کوهستانی و لطیف از دیرباز ت

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در اوین

اوین محله‌ایی در منطقه 1 شهرداری تهران میباشد، این محله در شمال شهرستان شمیرانات جایی دارد. این محله در گذشته دارای باغات و بوستان ها و فضای سبز بسیار زیبای بود که امروزه با تغییرات و توسعه شهر سازی و

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در باغ فردوس

محله باغ فردوس در منطقه ۱ شهر تهران و شمال شهر قرار دارد. محله‌ای که راستایی شمالی – جنوبی دارد و اسم خود را از بنای عمارت باغ فردوس وام گرفته است. بعد از عمارت باغ فردوس مهمترین بخش این محله میدان تج

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در بام تهران

بام تهران به حدفاصل انتهای خیابان ولنجک تا ایستگاه اول تله‌کابین توچال گفته می‌شود. این محله دارای اب و هوای بسیار مطلوبی است، می‌تواند گزینه خوبی برای ترک کردن شلوغی و ترافیک و صدای شهر باشد . البته

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در بلوار اندرزگو

بلوار شهید اندرزگو یکی از خیابان‌های شمال شرقی شهر تهران میباشد. این بلوار که در منطقه ۱ شهرداری تهران جایی گرفته‌است، دارای دسترسی از چهارراه کامرانیه در سمت شرق و پس از گذر از ۳۵ متری قیطریه، به بلو

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در پارک وی

محله‌ایی در شمال شهر تهران است که از امکانات بسیار خوبی برخوردار است، دارای آب و هوای بسیار خوبی است و هر شخصی تمایل دارد در این محله سکونت داشته باشد. به سبب وجود سفارخانه‌های متعدد می‌توانید افراد غ

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در پل رومی

پُلِ رومی نام محله و پلی در شمال شهر تهران و منطقه شمیران است. رودخانه مقصودبیک از زیر این پل میگذرد که ارتباط بین دو سمت خیابان (از سمت خیابان شریعتی به الهیه) را به یک دیگر وصل می کند. چون که سفارت

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در تجریش

محله تجریش مرکز بخش لواسانات شهرستان شمیرانات استان تهران است و در منطقهٔ ۱ شهر تهران واقع شده‌است.درازای محله تجریش 3 کیلومتر میباشد که بر اساس آخرین داده های موقعیت جغرافیایی به دست آمده. میدان تجری

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در جعفر آباد

جعفر آباد از جمله مناطق بسیار زیبای محله شمیرانات است که دارای حکایات جذابی نیز می باشد. خیابان جعفر آباد در ایام قدیم دارای باغ و بوستان های فراوانی بود که دیگر حس و حال قدیمی خود را ندارد زیرا که ای

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در جماران

جماران یکی از محله های خوش آب و هوای منطقه یک تهران است، این قسمت از توابع شهرستان شمیرانات به حساب می رود. این محله به دلیل سکونت امام راحل و آیت الله رفسنجانی برای اکثر مردم شناخته شده میباشد و به ع

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در جمشیدیه

جمشیدیه محله‌ایی است در شمال شهر تهران که در دامنه قله کلکچال از توابع شهرستان شمیرانات است واقع شده است. از جمله شاخصه‌های این محله میتون به پارک زیبا و بزرگ جمشیدیه اشاره کرد که از جاذبه‌های دیدنی

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در چیذر

چیذَر نام محله و دهکده‌ای در شمیران واقع در شمال شهر تهران است. این محله که در شهرستان شمیرانات و منطقه ۱ شهرداری تهران جایی دارد، دارای دسترسی از جهت شمال به خیابان فرمانیه (شهید دکتر لواسانی) و بلوا

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در حصار بوعلی

حصاربوعلی، محله‌ایی در شمال تهران است که از امکانات بسیار خوبی برخوردار است. یک از قدیمی ترین محله های پایتخت محله حصاربوعلی میباشد. محله‌ای در شمال شهر تهران است که در منطقه 1 شهرداری جایی گرفته است.

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در حکمت

محله‌ایی در منطقه یک شهر تهران است، این محله دارای قدمت زیادی است . و همچنین دارای امکانات رفاهی، آموزشی، گردشگری و تاریخی متعددی است.در این محله افراد معروف و بنامی نیز زندگی کرده اند. یکی از نشان ها

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در دارآباد

محله دارآباد یکی از محله های شمال شرق تهران میباشد و در ابتدا روستایی بود که پس از رشد و توسعه و ساخت ساز شهری به عنوان یکی از محله های اصلی تبدیل شد. ارتفاع از سطح دریا ازاد این محله نیز 1700 متر میب
سوالات متداول

آیا از سازنده ساختمان آپارتمان بخریم یا باید مالک ضمن موافقت، قرارداد را امضاء کند؟

این سؤال بسیار مهم و جنبه حیاتی دارد. اگر قصد خرید یا پیش‌خرید آپارتمانی را از یک ساختمان دارید و فروشنده آن سازنده همان ساختمان است حتماً به دو مورد توجه کنید، اول این‌که واحدها بین ملک و سازنده تقسیم‌شده باشد و در قرارداد مشارکت یا جداگانه تقسیم‌نامه تنظیم کرده باشند دوم اینکه سازنده حق فروش داشته باشد و اینکه آیا برای فروش شرطی گذاشته‌شده یا خیر. برای مثال ممکن است در قرارداد مشارکت شرط شده، سازنده بعد از ۸۰ درصد پیشرفت یا بعد از مرحله سفت‌کاری حق فروش یا پیش‌فروش واحدهای خود را دارد. اگر این موارد رعایت نشود، مالک می‌تواند از طریق دادگاه ابطال مبایعه‌نامه فی‌مابین سازنده و پیش خریدار را بخواهد.

قصد خرید آپارتمان از خانه‌های مسکن مهر فلان شهر، معامله‌ای صحیح است؟ چه شرایطی را باید رعایت کنم تا با مشکل قانونی مواجه نشوم؟

ازنظر قانون مدنی با وقوع عقد بیع مالکیت کاشانه از فروشنده به خریدار منتقل می‌شود. در خصوص خانه‌های مسکن مهر چون غالباً اسناد مالکیت صادر نشده ازاین‌جهت مشکلاتی برای انتقال رسمی ملک وجود دارد. که توصیه می‌کنیم اولاً قبل از انجام معامله به شرکت قانونی مربوطه که خانه موضوع معامله متعلق به اعضای آن است مراجعه کنید و مالکیت فروشنده را نسبت به آن کاشانه احراز کنید. سپس جویا شوید که قرارداد یا شرطی مبنی بر منع نقل‌وانتقال وجود نداشته و قبلاً هم به کسی واگذار نشده باشد و همچنین اینکه بدهی احتمالی فروشنده به‌عنوان سهامدار چه میزان است و متراژ دقیق و امکانات آن را از مدیرعامل یا نماینده او بپرسید. پس از حصول اطمینان اولیه اقدام به تنظیم مبایعه‌نامه کنید و متعاقباً به دفترخانه اسناد رسمی بروید و یک صلح‌نامه با موضوع صلح حقوق ناشی از عضویت در شرکت تعاونی مسکن فلان را از فروشنده با کلیه اختیارات بعلاوه یک وکالت تام بلاعزل با حق توکیل به غیر با تمام اختیارات دریافت کنید.
فروشنده باید در مبایعه‌نامه شرط کند پس از تاریخ قرارداد مسئولیت هرگونه بدهی، وام، مالکیت و سایر هزینه‌ها بر عهده خریدار است و در صورت عدم پرداخت آن عواقب احتمالی آن ازهرجهت بر عهده خریدار می‌باشد و فروشنده هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.
ضمناً دو طرف پس از اقدامات فوق باید به دفتر شرکت تعاونی مسکن مراجعه کنند و کپی برابر اصل وکالت‌نامه، صلح‌نامه و مبایعه‌نامه را به شرکت تحویل بدهند و مقابل نام فروشنده، نام خریدار درج شود تا مسئولین شرکت متوجه انتقال سهم عضو قبلی بشوند و نامه‌ها و ابلاغیه‌های بعدی را به خریدار تسلیم کنند.

آیا وقتی آپارتمانی را به شخصی به نام الف با مبایعه‌نامه فروختم و هنگام انتقال رسمی از من خواسته شود آن را به فرد دیگری به نام «ج» منتقل کنم آیا امکانپذیر است یا مشکل‌ساز خواهد بود؟

اگر توافقات فوق شفاهی باشد احتمالاً در آینده با خطر شکایت فروش به مال غیر مواجه می‌شویم. چون طی مبایعه‌نامه به فرد الف فروخته‌اید و طی سند رسمی «ج» انتقال داده‌اید ولی هیچ‌گونه مدرکی دال بر این توافق ندارید. پس بهتر است توافقات فوق مکتوب شده و به امضای طرفین و فرد ج برسد. یا اینکه مبایعه‌نامه اول اقاله شود و طرفین اقرار به تسویه‌حساب کامل کنند و سپس مبایعه‌نامه جدید بین مالک و خریدار جدید تنظیم شود تا جلوی هرگونه سوءاستفاده احتمالی و تبانی بین خریدار اول و خریدار دوم گرفته شود تا فروشنده با چالش و تعقیب کیفری فروش مال غیر مواجه نگردد.

یک واحد آپارتمان را از یک سازنده پیش‌خرید کردم و با گذشت شش ماه از پایان قرارداد، تاکنون از تحویل آن به واسطه اختلاف با مالک تخطی کرده است، چه اقدامی لازم است انجام بدهم؟

اگر کاشانه را از سازنده خریده‌اید چنانچه سازنده به‌صورت قدر سهم مثلاً سه دانگ از شش‌دانگ رسماً از کل ملک شریک باشد و نسبت به واحدها تقسیم‌نامه بین مالک و سازنده موجود باشد و طرفین برای مفاد قرارداد مشارکت در ساخت حق پیش‌فروش تمام یا تعدادی از واحدهای خود را داشته باشند، و به هر دلیلی سازنده از تحویل آن به پیش خریدار امتناع کند یا به دلیل اختلاف با مالک نتوانسته پایان کار و صورت‌جلسه تفکیکی و اسناد واحدها را از اداره ثبت دریافت کند، در این صورت باید هم علیه مالک و هم سازنده به‌واسطه شراکت در کل ملک اقامه دعوا شود چون ملک مشاع است و واحدها هنوز تفکیک نشده‌اند.

یک واحد آپارتمان را از مالک یک ساختمان پیش‌خرید کرده‌ام ولی با وجود انقضای مهلت تحویل آن به دلیل اختلاف با سازنده هنوز ملک در مرحله سفت‌کاری متوقف شده و دو طرف علیه هم در دادگاه اقامه دعوا کرده‌اند، حال با توجه به قرارداد پیش‌خرید و تعیین خسارت دیرکرد روزانه آیا می‌توانم علیه مالک اقامه دعوا کنم یا خیر؟

وجود اختلاف و دعوا فی‌مابین مالک و سازنده تأثیری در تعهد فروشنده (مالک) در مقابل پیش خریدار ندارد. بنابراین در غیر موارد فورس ماژور در صورت تأخیر در تحویل کاشانه، می‌توان علیه پیش فروشنده برای مطالبه خسارت در تحویل کاشانه در مرجع قضایی اقامه دعوا نمود.

یک واحد آپارتمان پیش‌خرید کرده‌ام و فروشنده با کلی نواقص و ایراد قصد دارد آن را به اجبار با ارسال اظهارنامه تحویل دهد آیا می‌توانم از تحویل آن امتناع کنم؟

قبل از تحویل آن توصیه می‌کنیم از طریق شورای حل اختلاف محل وقوع اقدام به تأمین دلیل کنید تا یک نفر کارشناس رسمی دادگستری در رشته عمران از محل کاشانه بازدید به عمل آورد و موارد نقض و ایراد احتمالی و این‌که آیا کاشانه در شرایط موجود قابلیت سکونت و بهره‌برداری کامل را دارد یا خیر. برای مثال عدم اخذ گواهی استاندارد آسانسور و نقص در ایمنی آن برای طبقات چهار و بالاتر می‌تواند از موانع بهره‌برداری کامل باشد و خریدار می‌تواند از تحویل واحد خودداری کرده و پس از تأمین دلیل علیه فروشنده در دادگاه اقامه دعوا نماید.

قصد فروش آپارتمانی را دارم و حسب توافق قرار شده خریدار بابت مراحل زمان‌بندی پرداخت ثمن معامله چند فقره چک شخصی به من تسلیم کند اولاً نحوه تکمیل چک چگونه باشد و ثانیاً در صورت برگشت می‌توانم مبایعه‌نامه را فسخ کنم یا خیر؟

چک‌ها باید متعلق به خریدار باشد و مشخصات وی زیر چک درج‌شده باشد و اگر از چک فرد دیگری استفاده می‌کند برای جلوگیری از ادعای سرقتی یا مفقودی یا جعلی بودن چک، حتماً صاحب حساب و صادرکننده چک حضوراً زیر قرارداد را بخواهید امضاء و اثرانگشت نماید. مشخصات چک را در قرارداد بنویسید، و خریدار نیز به‌عنوان ضامن باید پشت چنین چک‌هایی را امضاء کند.
بهتر است در قرارداد ذکر کنید در صورت برگشت هریک از چک‌ها فروشنده ظرف مدت یک ماه از برگشت هر یک از آن‌ها حق فسخ قرارداد را دارد و پرداخت وجه چک پس از برگشت تأثیری در اعمال خیار فسخ برای فروشنده ندارد.

قصد فروش یک واحد تجاری‌ام را دارم آیا شیوه معامله و نوع قرارداد آن با واحدهای مسکونی تفاوت دارد؟

در سامانه ثبت معاملات کشور یک نوع مبایعه‌نامه برای کلیه آپارتمان‌ها با هر نوع کاربری اعم از مسکونی، تجاری، اداری و غیره قرار داده‌شده است که صرفاً در هنگام تنظیم مبایعه‌نامه در قسمت کاربری باید قید شود تجاری. همچنین اگر سرقفلی ملک در اختیار شخص ثالثی است حتماً باید این موضوع در مبایعه‌نامه قید شود وگرنه می‌تواند از موارد تدلیس و کلاه‌برداری تلقی شود و فروشنده تحت پیگیری قانونی قرار گیرد و خریدار نیز باید به این موضوع توجه کرده و تأکید کند که در قرارداد نوشته شود کل شش‌دانگ واحد تجاری با کلیه حقوق متصوره قانونی و صنفی اعم از سرقفلی و کسب و پیشه به خریدار انتقال یافت.

من مشاور املاک هستم و قصد تنظیم مبایعه‌نامه‌ای را دارم که در پشت سند آن قید شده منافع این ملک تا ۵۰ سال به فلانی صلح شده است آیا مالک می‌تواند اقدام به فروش آن به غیر کند؟

اگر صرفاً منافع آن صلح شده، فروش عین ملک فاقد اشکال قانونی است و می‌توان بدون اجازه متصالح اقدام به تنظیم مبایعه‌نامه کرد ولی تحویل آن و استفاده از منافع آن موکول به اجازه و رضایت کتبی متصالح است وگرنه می‌تواند از مصادیق انتقال مال غیر باشد. لذا اگر متصالح رضایت به استفاده خریدار ازملک را دارد باید حتماً ذیل قرارداد را امضاء و اثرانگشت نماید و اگر رضایت ندارد، مشاور املاک باید حتماً در قرارداد به صلح منافع آن اشاره‌کرده و تحویل ملک و استفاده از آن را مشروط به اجازه متصالح کرده و هرگونه اقدام برخلاف مفاد قرارداد بدون اجازه متصالح را از خود سلب نماید.

آپارتمانی را طی یک قرارداد از مالک رسمی آن خریدم اما شش ماه بعد فردی علیه من و مالک تحت عنوان فروش و انتقال مال غیر در دادسرا شکایت کرده و اکنون با دادن وثیقه آزادم، تکلیف ملک و پولی که پرداخت کرده‌ام چیست؟ من اطلاعی از معامله قبلی مالک با شاکی نداشته‌ام

این عمل مصداق فروش مال غیراست و فروشنده قطعاً مجرم محسوب می‌شود مگر اینکه قبلاً به طریقی معامله اول فسخ و یا اقاله شده باشد که شکایت فوق منتفی می‌شود. اما در صورت احراز سوءنیت فروشنده و پذیرش شکایت، چنانچه خریدار آگاه به مالک نبودن فروشنده و تعلق ملک به غیر باشد او نیز مجرم شناخته می‌شود و معامله آن‌ها قابل‌ابطال است و خریدار دوم فقط می‌تواند وجه پرداختی خود را از فروشنده مطالبه کند ولی اگر آگاه به فروش مال غیر نباشد علاوه بر اصل وجوه پرداختی بابت معامله، می‌تواند خسارات وارده ازجمله حق‌الزحمه مشاور املاک، هزینه نقل‌وانتقال و غیره را نیز دریافت کند.