الهيه

الهیه محله‌ایی در شمال شهر پایتخت است که از برج‌های مسکونی مدرن، مراکز خرید لوکس و آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است، یکی از محله‌های اعیان‌نشین تهران است که افرادی با وضعیت اقتصادی بسیار خوب در آن زندگی می‌کنند. دسترسی به این محله بسیار آسان است. الهیه محله‌ایی در ناحیه 7 منطقه 1 شهرداری تهران است، که یکی از لوکس‌ترین محله‌های شمال شهر و منطقه شمیرانات است. اگر بخواهیم به صورت جامع‌تر و واضح‌تر بگویم الهیه از سمت غرب تا خیابان ولیعصر ادامه دارد و به نوعی از جنوب به پارک وی ادامه داشت. محله الهیه از سمت شرق به پل رومی و جاده قدیم شمیران می‌رسد. الهیه از شمال به تجریش؛ بزرگراه صدر و محله امانیه در جنوب؛ خیابان خاطره‌انگیز ولیعصر و محله محمودیه در غرب؛ خیابان شریعتی و محله قیطریه در شرق.
الهيه

مراکزتجاری واداری مشهور الهیه تهران

مراکزتجاری واداری مشهور الهیه تهران

منطقه یک شهرداری تهران باتوجه به مزیت های ویژه، آب وهوا، امکانات رفاهی و خدماتی عالی، بافت و نظم شهری و موجودیت سازه ها و برج های مسکونی، تجاری ، اداری ، خدماتی خارق العاده و لوکس با معماری و طراحی های باشکوه و مدرن ازجمله بهترین مناطق شهرتهران است. درمنطقه یک شهرداری تهران محله الهیه که درشمال شهرتهران قراردارد نیز ازجمله محبوب ترین ولوکس ترین مناطق بشمارمیرود که مورد توجه ثروتمندان، اشراف، اعیان و خارجی ها قرارگرفته است. یکی از دلایل اصلی این محبوبیت فعلا امکانات فوق العاده رفاهی و خدماتی و وجود مراکزتجاری واداری لاکچری با معماری های فوق العاده جذاب و طراحی های کم نظیرمیباشد که علاوه برسبک های متفاوت از سیستم های مدرن و متریال درجه یک نیزکارگرفته شده است.

دراین نوشته بصورت مختصرمیخواهم مراکز تجاری واداری مشهور و لوکس محله الهیه شهرتهران را به شما معرفی نموده توضیح دهم.

ازاینکه امروزه مراکزتجاری تنها برای خرید نه، بلکه مکان های محبوب برای گردشگری و آرامش و سپری نمودن اوقات خوش زندگی نیز بشمارمیرود بناءاین نوشته میتواند برای معرفی مکان های لاکچری وسوپرلوکس محله تهران بشما کمک کند.  

سام سنتر- الهیه

سام سنتر؛ زندگی لوکس درشهرکوچک برند وزیبایی

معرفی ومشخصات

سام سنتر ازجمله خاص ترین مجمتع های تجاری درشمال شهرتهران ، محله الهیه است.

محصولات گران قیمت برند های ایرانی و خارجی دربخش های پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، عطریات، ساعت ، کیف و کفش ، طلا و جواهرات ، لوازم دکوراسیون داخلی، کتاب و...دراین مرکزتجاری بفروش میرسد.

برند های خارجی آلمانی، ایتالیایی و سویسی در این مرکزبرای فروش عرضه میشود.

این مرکزخرید برای هرصنف فروشگاه مشخص و واحد درنظرگرفته که نسبت به ساییر مراکزخرید این مکان را متمایز ساخته ومحصولات به قیمت واقعی شان بدون رقابت و تعدد فروشگاه ها با محصولات مشابه بفروش میرسد.

سام سنتر در زمین حدود 1750 مترمربع 9 طبقه و 27 فروشگاه بزرگ درمحله الهیه در سال 1390 اعمارگردیده است.

علاوه برمراکزتجاری تعداد طبقات سوم تا 9برای پارکینگ دراین مرکزدرنظرگرفته شده است.

محصولات این مرکز گران قیمت وبرندهای با عالی ترین کیفیت ولوکس است. لذا دراین مرکزتجاری بیشترافراد ثروتمند و متمول برای خرید میاید تا افراد معمولی.

اگرازگردش و خرید دراین مرکز احساس خستگی کردید میتوانید برای دوباره انرژی گرفتن ولذت بردن بیشتر از اوقات خرید تان به رستوران ها وکافی شاپ های زیبا و مشهورسام سنترمراجعه کنید. این کافه ها با داشتن فضای دل انگیزو لوکس و انواع غذاهای لذیذ و خوش مزه ایرانی و خارجی برای مشتریان وعلاقمندان میباشد.

کافه رستوران های این مرکزعبارتند از:

سام کافه، رستوران تومو، کوکی باکس وآشپزخانه ویترین با تهیه و سرویس انواع واقسام غذاهای لذیرو نوشیدنی های خوش طعم برای مشتریان درفضای دلپذیرو کاملا رومانتیک دراین مرکز فعال است.

طراحی و ساخت سام سنتر

مرکزتجاری لوکس و برند سام سنتر با کار مشترک 3 معمارزن هریک فاطمه براتی پور، سمیه نایب عباس و نازنین افشار شروع وطراحی گردید که درسال 1392 تکیمل گردید.

دراین سازه باشکوه از المان های خارجی و متریال درجه یک کارگرفته شده است.

درنمایی زیبای این مرکزتجاری از لمینیت های فشرده با نورپردازی های خاص کارگرفته شده است.

سام سنترکه با شعارزندگی لوکس و معرفی برند های باکیفیت ایرانی وخارجی فعالیت خودرا شروع کرد مکان دل انگیز و دیدنی برای خرید محصولات گران قیمت وبرند و سپری نمودن اوقات خوش تان با دوستان وخانواده میباشد.

شما اگرازدیدن و یا خرید آن همه محصولات کم نظیر وبرند ها احساس خستگی کردید به راحتی میتوانید با صرف یک وعده غذای لذیذ یا قهوه در یکی از رستورانت های لاکچری این مرکز کاملا پرانرژی و شاداب شده و کل خاطرات ماندگار بسازید.

برج تجاری اداری جام الهیه

معرفی و مشخصات برج جام الهیه

این برج باشکوه ولوکس درخیابان الهیه و درهمسایگی باغ سفارت روسیه ساخته شده است .

برج جام درلاکچری ترین محله تهران و خیابان محبوب با چشم انداز فوق العاده زیبا و منظره دیدنی قرارگرفته است. این برج در 17 طبقه با زیربنایی حدود 29786 مترمربع ساخته شده است.

برج جام الهیه دارای 55 واحد مسکونی و 27 واحد تجاری میباشد.

پارکینگ های برج جام الهیه که حدود 110 پارکینگ میباشد درطبقات منفی 4 تا منفی یک ساخته شده است.

واحدهای باکاربری اداری دراین برج درطبقات دوم الی دوازدهم بیشترفعال است. اندازه واحد های برج جام الهیه حدودا 210 مترمربع میباشد.

از ویژگیهای مهم این برج مجهزبودن آن با سیستم ها وفناوری های روز وهوشمنداست.

این برج بصورت مقاوم دربرابرزلزله و آتش سوزی ساخته شده است.

درآسانسور و پارکینگ ها ازپوسته های ضدحریق نیزکارگرفته شده است.

برج جام الهیه دارای سیستم های مجهزگرمایشی و سردکننده میباشد.

این برج توسط طراحان و شرکت های معتبر مطابق به معیارهای نوین مهندسی و ساختمانی طراحی و به اجرا درآمده است که بعنوان یک برند ساختمانی با درنظرداشت ویژگیهای منحصر به فردش به صنعت ساختمان کشور افزوده شده است.

مصالح وامکانات برج جام الهیه

مقاومت سازه و تاسیسات بکاررفته درهرساختمانی از جمله با اهمیت ترین موارد است که خریداران به آن توجه بیشترمیکند.

این برج نیزاز سازه مقاوم دربرابر قوای زلزله وساییر فشارها طراحی شده و چند مورد از امکانات برج جام را مختصرا نام میگیریم.

·       اجرای اسکلیت فلزی وسازه توسط شرکت های معتبرمانند شرکت روف تراس، ایران توحید و شرکت عرشه گسترباتیس صورت گرفته است.

·       عایق بندی کف و دیوارها با پوشش pvc

·       سیستم مدیریت هوشمند ساختمان( BMS) و کنترل مصرف انرژی.

·       دوربین های باکیفیت مداربسته و برق اضطراری

·       سیستم اطفاء حریق با آخرین سیستم و تکنالوژی مروج

·       پوشش های ضدحریق در طبقات پارکینگ و آسانسورها

·       تاءسیسات وموتورخانه مجزا برای کاربری های مسکونی وتجاری

·       سیستم گرمایشی و سردکننده ، فن کوئیل و چیلر

·       3 لاین آسانسورباسرعت KONE باظرفیت بالا

·       نمای مدرن کامپوزیت خشک وسرامیک

دسترسی بسیارآسان و راحت از خیابان مشهور شریعتی و بزرگراه شهید صدر و مدرس و همچنان خیابان های فرعی به این برج وجود دارد.

مجتمع تجاری اداری شیرین

این برج لوکس که درخیابان فرشته محله الهیه قرارگرفته است ازجمله مراکزتجاری واداری زیبا و پرطرفدار تهران است. مجتمع تجاری اداری شیرین دارای زیربنایی حدود 16000 مترمربع بوده ودر 15 طبقه بصورت مدرن و مقاوم دربرابرقوای زلزله ساخته شده است.

ازجمله 15 طبقه این برج تعداد 6 طبقه آن زیرزمین قرارگرفته است.

تعداد واحدهای اداری این برج 29 واحد است و متراژهای واحداهای اداری برج شیرین 125 مترمربع ، 170 مترمربع و 247 مترمربع میباشد.

برج شریرن دارای 3 واحد تجاری با متراژهای 110 الی 300 مترمربع میباشد.

مجتمع تجاری اداری شیرین درمجموع تعداد 240 پارکینگ دارد.

این پروژه لوکس از سال 1395 شروع و درسال 1398 ختم گردید و آرشیتیکت آن توسط مهندس حسین محودی صورت گرفته است.  

مجتمع تجاری اداری رویال آدرس

جلوه ای از طراحی و معماری معاصردرمجموعه ای لوکس و مجهز با تاسیسات به روزو سیستم تهویه دایکین.

مشخصات کلی

نام پروژه: رویال آدرس

موقعیت پروژه: تهران الهیه تقاطع خیابان نیلوفر با مریم غربی.

کارفرما: حسن درگاهی

مدیرپروژه : مهندس موسی "محمودی"

کاربری پروژه: تجاری واداری

تیم طراحی: مهندس حسین "محمودی" وهمکاران

مساحت زمین: 1600 متر

کاربری های طبقات: پارکینگ، تجاری و اداری

مترازژ واحدها: واحدهای اداری با متراژ 60 الی 270 مترمربع و واحد های تجاری بامتراژهای 100 الی 1000 واحد مترمربع میباشد.

برج تجاری اداری لوکس رویال آدرس دریکی از لوکس ترین خیابانهای شهرتهران محله الهیه یعنی خیابان فرشته واقع شده است. این برج در14 طبقه بصورت مدرن ولوکس ساخته شده است.

برج رویال آدرس علاوه برمراکزمعتبرخرید و اداری دارای فودکورت مشهور نیزمیباشد. مجموعه رستوران های لاکچری این برج با غذاهای لذیذ و نوشیدنی های خوش طعم شان آماده پذیرایی مهمانان داخلی و خارجی درفضای دل انگیز و رومانتیک میباشد.

یکی ازویژگیهای بارز درطراحی این برج لاکچری، طراحی سیستم تهویه آن است. باتوجه به موقعیت خاص این برج درفضای خاص، طراحان سیستم تهویه این برج را طورطراحی نموده است که کانال های لوله کشی علاوه برانجام وظیفه تهویه به زیبایی های معماری آن نیز کمک کند.

ساختمان اداری صبا

معرفی وویژگیها

مجتمع اداری صبا یکی ازمراکز اداری لوکس و مشهور اداری درمحله الهیه خیابان فرشته است. این ساختمان در زمین با عرض کمتر طراحی و اجراشده است. طراحی آن بصورت دو بلوکه است که دسترسی ها هم درمیان این دو بلوک قرارگرفته است.

این ساختمان دارای 5 طبقه است وازویژگیهای مهم و منحصربه فرد ساختمان اداری صبا بکارگیری از پوسته های آجری درقسمت شرقی این ساختمان برای کنترل نوراست.

قسمت اعظم این ساختمان دارای کاربری اداری است و لی یکتعداد واحدها باکاربری های تجاری نیز درنظرگرفته شده است.

علاوه برموارد فوق الذکر مشخصاد دیگری این مرکزاداری وتجاری را نیز به شمایاد اوری میکنم.

تاریخ شروع و ختم: 1394 -1398  

معماران: بابک قلی زاده وبابک خباز

مدیراجرایی: علی عراقی

مصالح عمده بکارگرفته شده: سنگ و آجر

تیم اجرایی: علی عراقی، بابک قلی زاده و بابک خباز

مجتمع تجاری اداری کویین سنتر

کویین سنتر مرکز ایده آل برای خرید لوکس وبه یادماندنی

معرفی ومشخصات کویین سنتر

کویین سنترازجمله مراکز خرید سوپرلوکس درالهیه است که با معماری باشکوه و مدرن توجه هرمشتری وبیننده را بخود جلب میکند.

این مرکزتجاری در یکی از محبوب ترین خیابان های الهیه یعنی خیابان فرشته اعمارشده است.

دراین مرکزعلاوه برخرید عالی امکانات وخدمات بی نظیری دیگری نیز فراهم است که شما میتوانید ازآن ها استفاده نموده و یک دنیا خاطرات خوب و بیادماندنی بسازید.

این مرکزخرید لاکچری محصولات گران قیمت وبرند را ازکمپنی های مشهور داخلی و خارجی دربخش های مختلف برای متقاضیان و مشتریان اش بفروش میرساند.

این مجتمع تجاری علاوه بر نورپردازی زیبا و کم نظیر دارای گل و گیاه و نخل های مرغوب نیزمیباشد که به زیبایی بیشتر آن افزوده است.

مرکزتجاری کویین سنتر در 11 طبقه بازیربنایی حدد 16 هزرامترمربع ساخته شده است. واحدهای  باکاربری اداری 54 واحد، واحدهای باکاربری تجاری 30 واحد با ورودی مجلل و لوکس و بادسترسی عالی به تمامی طبقات وکاربری ها درنظرگرفته شده است.

کویین سنتر دارای رستوران های لوکس و کافی شاپ های زیبا نیزمیباشد.

کافی شاپ های فرانسوی وایتالیایی و همچنان رستوران های ایرانی غذاهای لذیذ و نوشیدنی های خوش طعم برای متقاضیان آماده میکند.

اگربرای خرید دراین مرکزسرزدید حتما از رستوران ها و کافی شاپ های لوکس این مرکز نیز باید سربزنید و لحظات پرآرامش و خوب را به یادگاربگذارید.

سوپرمارکیت مجهز با پارکینگ های متعدد نیز ازجمله امکانات عالی دیگری این مرکزتجاری میباشد.

دسترسی به این مجتمع تجاری و اداری بسیارراحت وآسان است.

مجتمع تجاری نماد الهیه

مرکزتجاری نماد الهیه که دربهترین موقعیت تهران محله الهیه اعمارگردیده است ازجمله مراکز فوق العاده لوکس و باشکوه است که در 12 طبقه و زمین با مساحت حدود 1450مترمربع بصورت مدرن و خارق العاده ساخته شده است.

این مرکزتجاری اداری که 5 طبقه آن زیرزمین و7 طبقه آن بالای زمین قراردارد دارای 225 واحد پارکینگ، 8 واحد تجاری بامتراژهای 56 الی 360 مترمربع و 52 واحد اداری بامتراژها 60 الی 185 مترمربع ساخته شده است.

مالک این مرکزتجاری اداری آقای بهروزصالحی و شرکا و آرشیتکت آن حسین ناصری و بهروز نعمتی میباشد.

مرکزتجاری بوتیک مال ملل

بوتیک مال سبک برای زیبا ترشدن زندگی

مرکزتجاری بوتیک مال ملل یکی از مراکز لاکچری و گران قیمت است که مجموعه محصولات برند ودرجه یک را دربخش های مختلف از معتبرترین کمپنی های داخلی وخارجی در الهیه تهران برای مشتریان و لوکس پسندان فراهم نموده است.

این مجتمع تجاری اداری که دریکی از لوکس ترین خیابان های الهیه تهران یعنی فرشته و خیابان بوسنی وهرز گوین واقع شده است با معماری مدرن و ومنحصربه فرد با متریال برند ودرجه یک و تاسیسات فوق العادده عالی محصولات باکیفیت و برند را دربخش های مختلف برای متقاضیان و مشتریان بفروش میرساند.

مرکزخرید بوتیک مال در9 طبقه که 4 طبقه آن زیرزمین ساخته شده است و زیربنایی حدود 3600 مترمربع میباشد با معماری و طراحی مدرن و کم نظیردریکی از بهترین مناطق تهران و تاپ ترین منطقه الهیه ساخته شده است. مرکزتجاری بوتیک مال ملل دارای 50 واحد تجاری و 140 پارکینگ میباشد.

درمرکزخرید بوتیک مال ملل مجموعه محصولات برند ازقبیل : عطریات ولوازم آرایشی، کیف و کفش، پوشاک زنانه ومردانه ، لوازم خانگی، طلا و جواهرات مرغوب بفروش میرسد.

علاوه براین ها این مرکز دارای رستوران و کافی شاپ های لوکس با محیط آرام و غذاها ونوشیدنی های لذیذ و خوش طعم ایرانی و خارجی میباشد که برای آرامش و لذت بردن بیشتر اوقات مشتریان بی نظیراست و شما با سرزدن به محیط این رستوران ها یا کافه ها یک دنیا خاطرات خوب و به یادماندنی خواهید ساخت.

این مرکزخرید دارای سیستم های مجهزومدرن گرمایشی وسردکننده و سیستم اطفا حریق میباشد.

مراکزخرید شیرینی باب نیزبه جذابیت بیشتری این مرکز افزوده است.

هایپرمارکیت میتاکیش، فروشگاه لگو وکامیران، فروشگاه ایلیو ولینت با ارایه محصولات عالی دربخشهای مختلف توجه بیشتری مشتریان را به این مرکزخرید جلب نموده است.

موضوع دیگری که سبب خاص بودن و محبوبیت بیشتراین مرکزتجاری گردیده است معماری و نورپردازی فوق العاده زیبا وجذاب این مرکزاست مخصوصا هنگام قدم زدن که معمولا موسیقی های دلنواز هم به گوش تان میرسد لذت خرید و سپری نمودن اوقات تان دراین مجتمع تجاری را بمراتب بیشترمیسازد.

مرکزخرید مدرن الهیه

خرید رویایی تان را درشهرکوچک برند الهیه تجربه کنید.

مرکزتجاری مدرن الهیه با معماری وطراحی مدرن واروپایی که دارد به یکی از مکان های محبوب گردشگری و مرکزخرید علاقمندان تبدیل شده است.

این مرکزخرید دربهترین منطقه تهران یعنی الهیه واقع شده است.

محصولات این مرکزخرید گران قیمت ومخصوص قشر متمول واعیان است.

سازندگان این مجتمع تجاری میخواستند مجموعه از برندهای معتبرداخلی و خارجی را دریک مکان جمع آوری نموده و بفروش برساند.

این مرکزتجاری در منطقه 1 شهرداری تهران محله الهیه خیابان آفریقای شمالی ساخته شده است.

مالک مرکزتجاری مدرن الهیه

این مرکزتجاری لوکس توسط هیئت مدیره اداره میشود.  مالکان این مرکزعبارتند از

مهندس شعبانی، مهندس عریانی ومهندس رضا فرخی میباشد که درسال 1390 این مجتمع تجاری را افتتاح نموده است.

این مرکزخرید در 11 طبقه با زیربنایی حدود 17000 مترمربع با 4طبقه پارکینگ، 28 واحد اداری  و 40 واحد تجاری وساییرامکانات رفاهی وخدماتی بصورت مدرن و مستحکم دربرابر قوای خارجی ساخته شده است.

برند های مهم این مرکزتجاری در طبقات اول وهمکف نزدیک راهرو ها اختصاص داده شده است.

درمعماری خارق العاده و کم نظیراین مجتمع تجاری از سبک ونمونه های معماری سازه های تاریخی وکلیساهای ایتالیا نیز الهام گرفته شده است که به شکوه آن بیشترافزوده است.

استفاده از لوسترهای کلاسیک، نورپردازی های غیرمستقیم، رنگ های طلایی وکرمی و گچ بری های زیبا با طراحی های متنوع برجذابیت وشکوه این مرکزبیشترافزوده و هربیننده ی را مجذوب خودمیسازد.

برند های معتبرمرکزخرید مدرن الهیه

Lmbre, effetti, monte carlo, valentine, promod, estee lauder, lancome ازجمله برندهای معتبر و مشهور این مرکزتجاری میباشد که محصولات متنوعی مانند: لوازم آرایشی، کیف و کفش، ساعت، عینک، عطریات، پوشاک، مبلمان، جواهرات، لوازم خانکی و دکوری برند و اصیل را به متقاضیان ومشتریان عرضه میکند.

مرکزخرید مدرن الهیه دارای رستوران ها و کافی شاپ های زیبا با طراحی و دکورهای مجذوب کننده به سبک خاص میباشد که به لذت خرید و آرامش تان دراین مرکزبیشتر می افزاید.

علاوه برموارد فوق این مرکزخرید دارای امکانات ازقبیل انترنت رایگان، آسانسور، دوربین های مداربسته، پله های برقی، سالن اجتماعات بزرگ، تهویه وسیستم اعلان حریق و سرویس های بهداشتی میباشد.

مجتمع تجاری مدرن الهیه ازجمله مراکزخرید مخصوص قشرمرفه و اعیان نشین با محصولات گران بها و برند میباشد که با ترکیب و الگو گیری از معماری وطراحی های ایرانی وایتالیایی با متریال درجه یک وامکانات عالی خدماتی و تفریحی در بهترین موقعیت الهیه شهرتهران ساخته شده است.

مرکزخرید مریم فرشته

مرکزخرید برای سلبریتی ها و قشرخاص

این مرکزخرید در محله محبوب و اعیان نشین شهرتهران اعمارشده که ازجمله گران قیمت ترین مراکزخرید شهرتهران محسوب میشود.

دراین مرکزخرید محصولات اورجینال وبرندهای معتبرباقیمت های زیاد برای افراد ثروتمند ومتمول بفروش میرسد.

ساختمان این مرکزخرید به لحاظ عمربنا قدیمی ترو معمولی است ولی کاملا بصورت اساسی ومدرن بازسازی شده وفضای جذاب و محصولات کاملا اورجینال دارد.

گرانی مرکزخرید مریم فرشته بین اکثریت معروف است طوریکه برخی موقع بعد از پرسیدن قیمت کالا مشتری یا مراجعه کننده شوکه میشود وفکرمیکند شاید در آخردینا باشد نه درایران.

ولی هستند افرادیکه فقط بخاطر اصلی بودن وبرند بودن محصولات شان یا هم رقابت وهم چشمی با دیگران، هرقدر گران قیمت هم باشد حاضراند کالا یا جنس از این مرکزبخرد.

مرکزخرید مریم فرشته درنزدیک مراکزخرید بوتیک مال ملل و مدرن الهیه درحاشیه خیابان محبوب فرشته درمحله باغ فردوس قراردارد.

این مرکزخرید دارای دسترسی بسیار راحت وآسان ودارای پارکینگ برای مشتریانش میباشد.

واحدهای تجاری وفروشگاه های مرکزخرید مریم فرشته محصولات اورجینال و برند را که شامل بخشهای ذیل میباشد بفروش میرساند

وساییل الکترونیکی لوکس از برند های معتبر سامسونگ واپل

پوشاک زنانه، مردانه و کودکانه

کیف و کفش اورجینال از کمپنی های معتبرومشهور

لباس های ورزشی از کمپنی های مشهور

نمایندگی های معتبربرند های مانند گوچی، زارا وما نگو

آثارهنری وصنایع دستی خاص وزیبا

مرکزخرید مریم فرشته که یکی از محلات مناسب برای تفریح و گردش سلبریتی ها نیزمیباشد علاوه برموارد فوق دارای رستوران ها و کافی شاپ های لاکچری با انواع غذاهای لذیذ ونوشیدنی های شیرین طعم دریک فضای رمانتیک و کاملا دوست داشتنی زمینه را بیشتربرای داشتن یک خرید خاطره انگیز و بودن دورهمی به یادماندنی برای تان فراهم میسازد.

گرچند که این مرکز بمراتب دارای محصولات اورجینال وبرند گران قیمت نسبت به بسیاری مراکزخرید معتبردیگراست ولی با آن هم متقاضیان وعلاقمندان خاص خودرا داشته و ازجمله مراکزخرید لوکس و محبوب اشرافیان و افراد متمول وبازیگران درشمال شهرتهران محله الهیه میباشد.

مراکزتجاری واداری که یکی از دلایل شکوه و زیبایی شهریا محله میباشد زمینه رفاه و زندگی باکیفیت و مرفه را نیزبرای ساکنان آن منطقه فراهم میکند و مورد توجه خاص ثروتمندان و اعیان قرارمیگیرد.

بامعرفی مختصر مراکزتجاری واداری مشهور محله الهیه شهرتهران مانند

مراکزتجاری و اداری :

سام سنتر ، جام الهیه، شیرین، رویال آدرس، صبا، کویین سنتر،  مدرن الهیه نماد الهیه، بوتیک مال ملل و مرکزتجاری مریم فرشته علاوه بر امکانات فوق العاده رفاهی، معماری و طراحی های مدرن وباشکوه برای شما محصولات و برندهای این مراکز لوکس و مشهور را نیز بصورت مختصر یاد آوری نمودم تا هم خرید برند های مورد علاقه و محصولات اورجینال تان را داشته باشید وهم از امکانات لوکس و عالی رفاهی و تفریحی شان بشمول غذاها و نوشیدنی های لذیذ و خوش طعم ایرانی و خارجی استفاده نموده درفضای آرام و دل انگیزخاطرات زیبا به یادگاربگذارید.

 

برای اطلاع بیشتر درقسمت ملک، آپارتمان و مراکزتجاری و اداریی درمحله الهیه و فرشته تهران اینجا کلیک کنید.

نویسنده : عبدالقادر" دانشیار"Abdul Qader "Danishyar

 

 

 

 

جدید ترین ملک های فروش در الهيه

جدید ترین ملک های فروش در الهيه

فروش آپارتمان با بهترین امکانات🔥 ۲۱۵ متری الهیه

قیمت کل:
۶۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

فروش آپارتمان 158 متری تک واحدی⚡️ الهیه

قیمت کل:
۴۱٬۰۸۰٬۰۰۰٬۰۰۰
قیمت متری:
۲۶۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

فروش آپارتمان 174 متری الهیه***

قیمت کل:
۷۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
قیمت متری:
۴۰۲٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 9،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان 100 متری الهیه

قیمت کل:
۲۳٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
قیمت متری:
۲۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان 165متری خوش نقشه قلب🔥 فرشته

قیمت کل:
۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
قیمت متری:
۱۸۱٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 2،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان ۳۲۳ متری موقعیت اداری الهیه

قیمت کل:
۸۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 2،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان ۲۱۴ متری الهیه

قیمت کل:
۳۹٬۵۹۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان ۱۹۹ متری الهیه

قیمت کل:
۳۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
قیمت متری:
۱۶۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

فروش آپارتمان ۱۷۵ متری الهیه

قیمت کل:
۷۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
قیمت متری:
۴۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 9،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتما ۱۶۵ متری الهیه

قیمت کل:
۳۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 2،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان ۲۰۰ متری الهیه

قیمت کل:
۴۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
قیمت متری:
۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان ۱۷۸ متری الهیه

قیمت کل:
۴۶٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
قیمت متری:
۲۵۸٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان ۱۵۳ متری الهیه

قیمت کل:
۱۷٬۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
قیمت متری:
۱۱۴٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان ۱۴۵ متری الهیه

قیمت کل:
۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 3،
پارکینگ،
انبار،

فروش آپارتمان ۱۱۲ متری الهیه

قیمت کل:
۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
قیمت متری:
۱۷۸٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 3،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان ۱۳۰ متری الهیه

قیمت کل:
۲۶٬۴۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
قیمت متری:
۲۰۳٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 2،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان ۱۶۰ متری الهیه

قیمت کل:
۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
قیمت متری:
۱۸۷٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

جدید ترین ملک های رهن و اجاره در الهيه

جدید ترین ملک های رهن و اجاره در الهيه

رهن آپارتمان 💫216 متری الهیه

رهن:
۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۷۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
پارکینگ،
انبار،

رهن آپارتمان فول لاکچری🔥🔥 الهیه 200 متر

رهن:
۳٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۹۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 4،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره ویلا۵۰۰ متری دربست مناسب مزون الهیه

رهن:
۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۱۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
انبار،
تراس،

رهن آپارتمان ۱۰۰ متری الهیه

رهن:
۳۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۳۵٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 3،
انبار،

رهن اداری ۸۶ متری الهیه

رهن:
۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰

رهن واجاره ۳۰۰ متری اداری الهیه

رهن:
۱٬۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۱۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 2،
انبار،

اجاره آپارتمان ۱۳۵ متری در الهیه

رهن:
۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۴۵٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 3،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۲۵۰ متری در الهیه

رهن:
۵٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

رهن کامل آپارتمان ۱۹۰ متری در الهیه

رهن:
۴٬۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 2،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان الهیه 230متر کلاسیک

رهن:
۶٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۲۴۰ متری در الهیه

رهن:
۱۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۶۵٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 2،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۱۸۵ متری در الهیه

رهن:
۶۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۷۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره اپارتمان ۲۰۰ متری

رهن:
۶٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۱۴۰ متری در الهیه

رهن:
۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۱۲۵٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۱۵۰ متری در الهیه

رهن:
۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۴۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۳۱۵ متری در الهیه

رهن:
۷٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

محلات دیگر منطقه یک شهرداری تهران

محلات دیگر منطقه یک شهرداری تهران

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در آجودانيه

این منطقه به هنوان یکی از محله‌های خوش آب و هوای شمالی تهران محسوب می‌شود و به اصطلاح جزء مناطق بالاشهر و مرفه نشین تهران به شمار می‌آید. جایی گرفتن محله آجودانیه در منطقه یک تهران، منجر به خوش آب و ه

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در اراج

محله آراج یکی از محله های قدیمی تهران حساب میرود که دارای باغهای و بوستان های زیبای زیادی است و همچنین دارای آب و هوای بسیار خوبی هست ، نام قدیمی این محله ارفعیه بود بعد ها به اراج تغییر نام دادند .

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در ازگل

محله ازگل یکی از مناطق اعیان­ نشین و لاکچری شهر تهران می­باشد که در سمت شمال شرق تهران قرار گرفته است. این منطقه به سبب مجاورت با رشته کوه البرز دارای آب و هوای مناسبی می­باشد که زمستان­های بسیار سردی

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در اقدسیه

اقدسیه، محلی در سمت شمال شهر تهران است که از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است. اقدسیه، محله‌ای در شمیران است که در شمال شرق شهر تهران قرار گرفته است، جزو منطقه 1 شهرداری و شهرستان شمیرانات بشمار می‌ر

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در الهيه

الهیه محله‌ایی در شمال شهر پایتخت است که از برج‌های مسکونی مدرن، مراکز خرید لوکس و آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است، یکی از محله‌های اعیان‌نشین تهران است که افرادی با وضعیت اقتصادی بسیار خوب در آن زن

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در امام زاده قاسم

یکی از محله های شمال شهر تهران است، محلی بسیار مناسب که برای برگذاری مراسمات مذهبی و تفرجگاهی و فرهنگی برای مردم از دیرباز تا به اکنون است. این منطقه به دلیل داشتن آب وهوای کوهستانی و لطیف از دیرباز ت

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در اوین

اوین محله‌ایی در منطقه 1 شهرداری تهران میباشد، این محله در شمال شهرستان شمیرانات جایی دارد. این محله در گذشته دارای باغات و بوستان ها و فضای سبز بسیار زیبای بود که امروزه با تغییرات و توسعه شهر سازی و

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در باغ فردوس

محله باغ فردوس در منطقه ۱ شهر تهران و شمال شهر قرار دارد. محله‌ای که راستایی شمالی – جنوبی دارد و اسم خود را از بنای عمارت باغ فردوس وام گرفته است. بعد از عمارت باغ فردوس مهمترین بخش این محله میدان تج

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در بام تهران

بام تهران به حدفاصل انتهای خیابان ولنجک تا ایستگاه اول تله‌کابین توچال گفته می‌شود. این محله دارای اب و هوای بسیار مطلوبی است، می‌تواند گزینه خوبی برای ترک کردن شلوغی و ترافیک و صدای شهر باشد . البته

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در بلوار اندرزگو

بلوار شهید اندرزگو یکی از خیابان‌های شمال شرقی شهر تهران میباشد. این بلوار که در منطقه ۱ شهرداری تهران جایی گرفته‌است، دارای دسترسی از چهارراه کامرانیه در سمت شرق و پس از گذر از ۳۵ متری قیطریه، به بلو

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در پارک وی

محله‌ایی در شمال شهر تهران است که از امکانات بسیار خوبی برخوردار است، دارای آب و هوای بسیار خوبی است و هر شخصی تمایل دارد در این محله سکونت داشته باشد. به سبب وجود سفارخانه‌های متعدد می‌توانید افراد غ

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در پل رومی

پُلِ رومی نام محله و پلی در شمال شهر تهران و منطقه شمیران است. رودخانه مقصودبیک از زیر این پل میگذرد که ارتباط بین دو سمت خیابان (از سمت خیابان شریعتی به الهیه) را به یک دیگر وصل می کند. چون که سفارت

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در تجریش

محله تجریش مرکز بخش لواسانات شهرستان شمیرانات استان تهران است و در منطقهٔ ۱ شهر تهران واقع شده‌است.درازای محله تجریش 3 کیلومتر میباشد که بر اساس آخرین داده های موقعیت جغرافیایی به دست آمده. میدان تجری

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در جعفر آباد

جعفر آباد از جمله مناطق بسیار زیبای محله شمیرانات است که دارای حکایات جذابی نیز می باشد. خیابان جعفر آباد در ایام قدیم دارای باغ و بوستان های فراوانی بود که دیگر حس و حال قدیمی خود را ندارد زیرا که ای

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در جماران

جماران یکی از محله های خوش آب و هوای منطقه یک تهران است، این قسمت از توابع شهرستان شمیرانات به حساب می رود. این محله به دلیل سکونت امام راحل و آیت الله رفسنجانی برای اکثر مردم شناخته شده میباشد و به ع

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در جمشیدیه

جمشیدیه محله‌ایی است در شمال شهر تهران که در دامنه قله کلکچال از توابع شهرستان شمیرانات است واقع شده است. از جمله شاخصه‌های این محله میتون به پارک زیبا و بزرگ جمشیدیه اشاره کرد که از جاذبه‌های دیدنی

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در چیذر

چیذَر نام محله و دهکده‌ای در شمیران واقع در شمال شهر تهران است. این محله که در شهرستان شمیرانات و منطقه ۱ شهرداری تهران جایی دارد، دارای دسترسی از جهت شمال به خیابان فرمانیه (شهید دکتر لواسانی) و بلوا

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در حصار بوعلی

حصاربوعلی، محله‌ایی در شمال تهران است که از امکانات بسیار خوبی برخوردار است. یک از قدیمی ترین محله های پایتخت محله حصاربوعلی میباشد. محله‌ای در شمال شهر تهران است که در منطقه 1 شهرداری جایی گرفته است.

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در حکمت

محله‌ایی در منطقه یک شهر تهران است، این محله دارای قدمت زیادی است . و همچنین دارای امکانات رفاهی، آموزشی، گردشگری و تاریخی متعددی است.در این محله افراد معروف و بنامی نیز زندگی کرده اند. یکی از نشان ها

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در دارآباد

محله دارآباد یکی از محله های شمال شرق تهران میباشد و در ابتدا روستایی بود که پس از رشد و توسعه و ساخت ساز شهری به عنوان یکی از محله های اصلی تبدیل شد. ارتفاع از سطح دریا ازاد این محله نیز 1700 متر میب
سوالات متداول

آیا از سازنده ساختمان آپارتمان بخریم یا باید مالک ضمن موافقت، قرارداد را امضاء کند؟

این سؤال بسیار مهم و جنبه حیاتی دارد. اگر قصد خرید یا پیش‌خرید آپارتمانی را از یک ساختمان دارید و فروشنده آن سازنده همان ساختمان است حتماً به دو مورد توجه کنید، اول این‌که واحدها بین ملک و سازنده تقسیم‌شده باشد و در قرارداد مشارکت یا جداگانه تقسیم‌نامه تنظیم کرده باشند دوم اینکه سازنده حق فروش داشته باشد و اینکه آیا برای فروش شرطی گذاشته‌شده یا خیر. برای مثال ممکن است در قرارداد مشارکت شرط شده، سازنده بعد از ۸۰ درصد پیشرفت یا بعد از مرحله سفت‌کاری حق فروش یا پیش‌فروش واحدهای خود را دارد. اگر این موارد رعایت نشود، مالک می‌تواند از طریق دادگاه ابطال مبایعه‌نامه فی‌مابین سازنده و پیش خریدار را بخواهد.

قصد خرید آپارتمان از خانه‌های مسکن مهر فلان شهر، معامله‌ای صحیح است؟ چه شرایطی را باید رعایت کنم تا با مشکل قانونی مواجه نشوم؟

ازنظر قانون مدنی با وقوع عقد بیع مالکیت کاشانه از فروشنده به خریدار منتقل می‌شود. در خصوص خانه‌های مسکن مهر چون غالباً اسناد مالکیت صادر نشده ازاین‌جهت مشکلاتی برای انتقال رسمی ملک وجود دارد. که توصیه می‌کنیم اولاً قبل از انجام معامله به شرکت قانونی مربوطه که خانه موضوع معامله متعلق به اعضای آن است مراجعه کنید و مالکیت فروشنده را نسبت به آن کاشانه احراز کنید. سپس جویا شوید که قرارداد یا شرطی مبنی بر منع نقل‌وانتقال وجود نداشته و قبلاً هم به کسی واگذار نشده باشد و همچنین اینکه بدهی احتمالی فروشنده به‌عنوان سهامدار چه میزان است و متراژ دقیق و امکانات آن را از مدیرعامل یا نماینده او بپرسید. پس از حصول اطمینان اولیه اقدام به تنظیم مبایعه‌نامه کنید و متعاقباً به دفترخانه اسناد رسمی بروید و یک صلح‌نامه با موضوع صلح حقوق ناشی از عضویت در شرکت تعاونی مسکن فلان را از فروشنده با کلیه اختیارات بعلاوه یک وکالت تام بلاعزل با حق توکیل به غیر با تمام اختیارات دریافت کنید.
فروشنده باید در مبایعه‌نامه شرط کند پس از تاریخ قرارداد مسئولیت هرگونه بدهی، وام، مالکیت و سایر هزینه‌ها بر عهده خریدار است و در صورت عدم پرداخت آن عواقب احتمالی آن ازهرجهت بر عهده خریدار می‌باشد و فروشنده هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.
ضمناً دو طرف پس از اقدامات فوق باید به دفتر شرکت تعاونی مسکن مراجعه کنند و کپی برابر اصل وکالت‌نامه، صلح‌نامه و مبایعه‌نامه را به شرکت تحویل بدهند و مقابل نام فروشنده، نام خریدار درج شود تا مسئولین شرکت متوجه انتقال سهم عضو قبلی بشوند و نامه‌ها و ابلاغیه‌های بعدی را به خریدار تسلیم کنند.

آیا وقتی آپارتمانی را به شخصی به نام الف با مبایعه‌نامه فروختم و هنگام انتقال رسمی از من خواسته شود آن را به فرد دیگری به نام «ج» منتقل کنم آیا امکانپذیر است یا مشکل‌ساز خواهد بود؟

اگر توافقات فوق شفاهی باشد احتمالاً در آینده با خطر شکایت فروش به مال غیر مواجه می‌شویم. چون طی مبایعه‌نامه به فرد الف فروخته‌اید و طی سند رسمی «ج» انتقال داده‌اید ولی هیچ‌گونه مدرکی دال بر این توافق ندارید. پس بهتر است توافقات فوق مکتوب شده و به امضای طرفین و فرد ج برسد. یا اینکه مبایعه‌نامه اول اقاله شود و طرفین اقرار به تسویه‌حساب کامل کنند و سپس مبایعه‌نامه جدید بین مالک و خریدار جدید تنظیم شود تا جلوی هرگونه سوءاستفاده احتمالی و تبانی بین خریدار اول و خریدار دوم گرفته شود تا فروشنده با چالش و تعقیب کیفری فروش مال غیر مواجه نگردد.

یک واحد آپارتمان را از یک سازنده پیش‌خرید کردم و با گذشت شش ماه از پایان قرارداد، تاکنون از تحویل آن به واسطه اختلاف با مالک تخطی کرده است، چه اقدامی لازم است انجام بدهم؟

اگر کاشانه را از سازنده خریده‌اید چنانچه سازنده به‌صورت قدر سهم مثلاً سه دانگ از شش‌دانگ رسماً از کل ملک شریک باشد و نسبت به واحدها تقسیم‌نامه بین مالک و سازنده موجود باشد و طرفین برای مفاد قرارداد مشارکت در ساخت حق پیش‌فروش تمام یا تعدادی از واحدهای خود را داشته باشند، و به هر دلیلی سازنده از تحویل آن به پیش خریدار امتناع کند یا به دلیل اختلاف با مالک نتوانسته پایان کار و صورت‌جلسه تفکیکی و اسناد واحدها را از اداره ثبت دریافت کند، در این صورت باید هم علیه مالک و هم سازنده به‌واسطه شراکت در کل ملک اقامه دعوا شود چون ملک مشاع است و واحدها هنوز تفکیک نشده‌اند.

یک واحد آپارتمان را از مالک یک ساختمان پیش‌خرید کرده‌ام ولی با وجود انقضای مهلت تحویل آن به دلیل اختلاف با سازنده هنوز ملک در مرحله سفت‌کاری متوقف شده و دو طرف علیه هم در دادگاه اقامه دعوا کرده‌اند، حال با توجه به قرارداد پیش‌خرید و تعیین خسارت دیرکرد روزانه آیا می‌توانم علیه مالک اقامه دعوا کنم یا خیر؟

وجود اختلاف و دعوا فی‌مابین مالک و سازنده تأثیری در تعهد فروشنده (مالک) در مقابل پیش خریدار ندارد. بنابراین در غیر موارد فورس ماژور در صورت تأخیر در تحویل کاشانه، می‌توان علیه پیش فروشنده برای مطالبه خسارت در تحویل کاشانه در مرجع قضایی اقامه دعوا نمود.

یک واحد آپارتمان پیش‌خرید کرده‌ام و فروشنده با کلی نواقص و ایراد قصد دارد آن را به اجبار با ارسال اظهارنامه تحویل دهد آیا می‌توانم از تحویل آن امتناع کنم؟

قبل از تحویل آن توصیه می‌کنیم از طریق شورای حل اختلاف محل وقوع اقدام به تأمین دلیل کنید تا یک نفر کارشناس رسمی دادگستری در رشته عمران از محل کاشانه بازدید به عمل آورد و موارد نقض و ایراد احتمالی و این‌که آیا کاشانه در شرایط موجود قابلیت سکونت و بهره‌برداری کامل را دارد یا خیر. برای مثال عدم اخذ گواهی استاندارد آسانسور و نقص در ایمنی آن برای طبقات چهار و بالاتر می‌تواند از موانع بهره‌برداری کامل باشد و خریدار می‌تواند از تحویل واحد خودداری کرده و پس از تأمین دلیل علیه فروشنده در دادگاه اقامه دعوا نماید.

قصد فروش آپارتمانی را دارم و حسب توافق قرار شده خریدار بابت مراحل زمان‌بندی پرداخت ثمن معامله چند فقره چک شخصی به من تسلیم کند اولاً نحوه تکمیل چک چگونه باشد و ثانیاً در صورت برگشت می‌توانم مبایعه‌نامه را فسخ کنم یا خیر؟

چک‌ها باید متعلق به خریدار باشد و مشخصات وی زیر چک درج‌شده باشد و اگر از چک فرد دیگری استفاده می‌کند برای جلوگیری از ادعای سرقتی یا مفقودی یا جعلی بودن چک، حتماً صاحب حساب و صادرکننده چک حضوراً زیر قرارداد را بخواهید امضاء و اثرانگشت نماید. مشخصات چک را در قرارداد بنویسید، و خریدار نیز به‌عنوان ضامن باید پشت چنین چک‌هایی را امضاء کند.
بهتر است در قرارداد ذکر کنید در صورت برگشت هریک از چک‌ها فروشنده ظرف مدت یک ماه از برگشت هر یک از آن‌ها حق فسخ قرارداد را دارد و پرداخت وجه چک پس از برگشت تأثیری در اعمال خیار فسخ برای فروشنده ندارد.

قصد فروش یک واحد تجاری‌ام را دارم آیا شیوه معامله و نوع قرارداد آن با واحدهای مسکونی تفاوت دارد؟

در سامانه ثبت معاملات کشور یک نوع مبایعه‌نامه برای کلیه آپارتمان‌ها با هر نوع کاربری اعم از مسکونی، تجاری، اداری و غیره قرار داده‌شده است که صرفاً در هنگام تنظیم مبایعه‌نامه در قسمت کاربری باید قید شود تجاری. همچنین اگر سرقفلی ملک در اختیار شخص ثالثی است حتماً باید این موضوع در مبایعه‌نامه قید شود وگرنه می‌تواند از موارد تدلیس و کلاه‌برداری تلقی شود و فروشنده تحت پیگیری قانونی قرار گیرد و خریدار نیز باید به این موضوع توجه کرده و تأکید کند که در قرارداد نوشته شود کل شش‌دانگ واحد تجاری با کلیه حقوق متصوره قانونی و صنفی اعم از سرقفلی و کسب و پیشه به خریدار انتقال یافت.

من مشاور املاک هستم و قصد تنظیم مبایعه‌نامه‌ای را دارم که در پشت سند آن قید شده منافع این ملک تا ۵۰ سال به فلانی صلح شده است آیا مالک می‌تواند اقدام به فروش آن به غیر کند؟

اگر صرفاً منافع آن صلح شده، فروش عین ملک فاقد اشکال قانونی است و می‌توان بدون اجازه متصالح اقدام به تنظیم مبایعه‌نامه کرد ولی تحویل آن و استفاده از منافع آن موکول به اجازه و رضایت کتبی متصالح است وگرنه می‌تواند از مصادیق انتقال مال غیر باشد. لذا اگر متصالح رضایت به استفاده خریدار ازملک را دارد باید حتماً ذیل قرارداد را امضاء و اثرانگشت نماید و اگر رضایت ندارد، مشاور املاک باید حتماً در قرارداد به صلح منافع آن اشاره‌کرده و تحویل ملک و استفاده از آن را مشروط به اجازه متصالح کرده و هرگونه اقدام برخلاف مفاد قرارداد بدون اجازه متصالح را از خود سلب نماید.

آپارتمانی را طی یک قرارداد از مالک رسمی آن خریدم اما شش ماه بعد فردی علیه من و مالک تحت عنوان فروش و انتقال مال غیر در دادسرا شکایت کرده و اکنون با دادن وثیقه آزادم، تکلیف ملک و پولی که پرداخت کرده‌ام چیست؟ من اطلاعی از معامله قبلی مالک با شاکی نداشته‌ام

این عمل مصداق فروش مال غیراست و فروشنده قطعاً مجرم محسوب می‌شود مگر اینکه قبلاً به طریقی معامله اول فسخ و یا اقاله شده باشد که شکایت فوق منتفی می‌شود. اما در صورت احراز سوءنیت فروشنده و پذیرش شکایت، چنانچه خریدار آگاه به مالک نبودن فروشنده و تعلق ملک به غیر باشد او نیز مجرم شناخته می‌شود و معامله آن‌ها قابل‌ابطال است و خریدار دوم فقط می‌تواند وجه پرداختی خود را از فروشنده مطالبه کند ولی اگر آگاه به فروش مال غیر نباشد علاوه بر اصل وجوه پرداختی بابت معامله، می‌تواند خسارات وارده ازجمله حق‌الزحمه مشاور املاک، هزینه نقل‌وانتقال و غیره را نیز دریافت کند.