ازگل

محله ازگل یکی از مناطق اعیان­ نشین و لاکچری شهر تهران می­باشد که در سمت شمال شرق تهران قرار گرفته است. این منطقه به سبب مجاورت با رشته کوه البرز دارای آب و هوای مناسبی می­باشد که زمستان­های بسیار سردی دارد. محله ازگل در منطقه 1 شهرداری تهران و در ناحیه 9 جایی دارد و از نظر امکانات رفاهی، دسترسی عمومی و… از شرایط مطلوبی برخوردار است. پیش­ شماره منطقه ازگل 22 و کدپستی آن 16 می­باشد. این منطقه دارای دسترسی به خط مترو و خط اتوبوس شهری میباشد که عبرور و مرور را آسان میکند . دسترسی این محله از جهت شمال به شهرک شهید محلاتی ، از جهت شرق به بلوار نیروی زمینی منتهی، از جهت غرب به اقدسیه و محله آراج منتهی، از جهت جنوب به لویزان منتهی میشود ، و از جهت شمال غرب به اقدسیه و آجودانیه منتهی میشود .
ازگل

قیمت آپارتمان، مسکن، خانه و ملک درازگل تهران

قیمت آپارتمان، مسکن، خانه و ملک درازگل تهران

قیمت آپارتمان در ازگل

محله ازگل ازجمله محلات پرطرفدارو بسیار خوش آب و هوای منطقه یک شهرتهران است که در شمال شرق تهران واقع شده است.

با مناسب بودن قیمت آپارتمان در این محله زیبا نسبت به برخی مناطق گران قیمت منطقه 1 شهرتهران امروزه علاقمندان و ثروتمندان زیاید میخواهد دراین منطقه برای زندگی و یا هم سرمایه گذاری ملک خریداری نمایند.

ازگل بیشترماهیت منطقه مسکونی نظامی را دارد گرچند که ممکن درمرور زمان تغییرات دراین زمینه بوجود بیاید.

 

موقعیت جغرافیایی و پیشینه ای تاریخی ازگل

ازگل ازینکه درمجاورت کوه های مشهور البرز قرارگرفته است دارای آب و هوای پاک و دلپذیربوده اما در فصل زمستان نسبت به اکثرمناطق دیگر شهرتهران سرد تراست.

محله ازگل ازطرف شمال به شهرک زیبای شهیدمحلاتی، ازطرف جنوب به منطقه لویزان، ازطرف شرق به بلوارنیروی زمینی و ازطرف غرب به محله گران قیمت اقدسیه ،آجودانیه و محله معروف اراج متصل است.

محله ازگل درزمان گذشته یک روستا بوده که گاهی اوقات ناصرالدین شاه برای سپری نموده لحظات خوش و فراغت خود به اینجا می آمدند.

گفته میشود ناصرالدین شاه در این محله به دختری به اسم خانم باشی آشنا میشود که این آشنای باعث رونق بیشتر این محله شده و شاه قاجارتصمیم میگیرد که 4 دانگ این محله را به اسم خانم باشی نماید.

دررابطه به نام گذاری اش دیدگاه های متفاوت وجود دارد که سه دیدگاه بیشتر معروف را یاد آوری میکنم.

ازاینکه درمحله درختان زیادی ازگیل موجود بوده بنا این محله را به نام ازگل مسمی نموده است.

دیدگاه دوم اینست که درگذشته مردم این محله اعتقاد داشتند که رودی به نام ازون گل از این منطقه عبورد میکردند و به همین خاطراسم این محله را ازگل گذاشتند.

برخی معتقدند که نام ازگل برگرفته ازپرنده زیبای بلبل میباشد. چون این منطقه دارای آب و هوای زیبا و عالی است بنا محل خوب برای زندگی و بودوباش این پرنده بوده است.

 

دسترسی به خدمات عمومی و حمل نقل

خط 3 مترو، اتوبان ها، خیابانها، ایستگاه های اتوبوس رانی و تاکسی رانی، مراکزآموزشی و فرهنگی وساییراماکن دیگر باعث شده تا هم زمینه دسترسی به ساییرنقاط آسان شود و هم برای ساکنان این محله خدمت رسانی درست و باکیفیت صورت گیرد.

ایستگاه متروشهیدمحلاتی که خط 3 مترو شهرتهران میباشد دراین محله قرارگرفته که ازاین طریق میتوان به ساییرنقاط شهرتهران به راحتی رفت وآمد نمود.

اتوبان های امام علی، ارتش و بابایی علاوه بر سهولت نقل وانتقال به ساییر نقاط تهران زمینه راحت را برای آنانیکه وساییل نقلیه شخصی دارند برای سفرو رفت وآمد به ساییر محلات ونقاط فراهم نموده است.

ایستگاه های اتوبس رانی و تاکسی رانی نیز دراین محله مصروف خدمات رسانی به ساکنان ازگل میباشد.

خیابانهای معروف این محله عبارت ازگلچین، گلستان، نیروی زمین و نوبهار میباشد.

علاوه برموارد فوق الذکرمراکز و اماکن رفاهی و خدماتی ذیل در محله ازگل موقعیت دارد.

 

مدارس و مراکز آموزشی

مراکزفرهنگی و مساجد

مراکزخرید

بانک ها

سرای محله ازگل

حوزه علمیه

کتاب خانه ها

مدرسه تقوی نیا ، مدرسه دکتراحمدناصری و زرین تاج دانشگاه آزاد اسلامی سما واحد ازگل، دانشگاه شهید صیاد شیرازی، دانشگاه علوم و فنون فارابی، دانشگاه امام باقر، مرکزآموزش های علمی و کاربردی فارابی ، حوزه علمیه امام خمینی (ره) ، مسجد امام رضا، مسجد جامع ازگل عبارت از مراکز آموزشی، علمی و فرهنگی و مذهبی این محله میباشد. مراکز آموزشی و ساییر مراکزعلمی فرهنگی دیگری نیز در نزدیکی این محله قرارگرفته است.

موجودیت مدرسه دکتراحمد ناصری و زرین تاج که یکی از زنان ناصرالدین شاه بود نشان دهنده این است که محله ازگل ازجمله محلات محبوب و زیبای شاهان قاجاری درگذشته بوده است.

 

دانشگاه امام باقر(ع)درازگل

دانشگاه امام باقر(ع) 

دانشگاه امام باقر

این دانشگاه که فعلا به دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی یاد میشود قبلا به نام دانشکده اطلاعات یا امام باقریاد میشد. و درمحله ازگل تهران – خیابان نیروی زمینی واقع شده است.

این مجتمع آموزشی عالی یکی ازچهاردانشگاه موسسه آموزش عالی درمحله ازگل تهران است و درنزدیکی تالار سرونا، معاونت نیروی انسانی نزاجا، ایستگاه اتوبوس شهید بابایی و بانک سپه شعبه ستاد نیروی زمینی موقعیت دارد.

این دانشگاه به نام دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی نیز یاد میشود که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با شراییط خاص خود دانشجویان پسر پذیرش می نماید.

 

مراکز خرید

مرکز خرید البرز که در خیابان اردستانی قرارادارد

مرکز خرید الماس که درابتدای بلوار نیروی زمینی قراردارد

مرکزخرید گلچین که درخیابان گلچین قراردارد.

مرکزخرید الماس

 

مراکز ورزشی و تفریحی و پارک ها

تعدد پارکها و بوستانها دراین محله ازشاخصه های بارز ازگل است که میتوانید با استفاده از چندین بوستان لحظات خوب و خوشی را دراینجا سپری کنید.

موجودیت چند پارک با وجود آب و هوای خنک محله ازگل منظره و سیما و فضای زیبا و دلپسندترداده است. باغات زیادی نیزدراین منطقه وجود دارد گرچند که خصوصی است ولی بازهم به پاکیزگی و زیبایی بیشتراین محله افزوده است.

مجموعه های ورزشی که دراین محله قراردارد عبارتند از مجموعه ورزشی شهیدقرنی و مجموعه ورزشی شهدای ازگل. علاوه براین زمین های بازی برای ورزشهای مختلف و سالن های ورزشی زیادی دیگری نیزموجود است که نیاز ورزش ساکنان و جوانان و نوجوانان را تاحدی زیاد رفع میکند.

 

مراکزنظامی ازگل

محله ازگل اززمان قدیم تا بحال بیشتر با فعالیت های نظامی یا بودو باش نظامیان و ساکنان نظامی سروکاردارد که دراین محله مراکزنظامی زیادی فعال است. ازجمله این مراکزمیتوان پادگان هوا نیروز ارتش، ستادنیروی زمینی ارتش، مدیریت عمومی نزاجا، هیات معارف جنگ شهید صیاد شیرازی و سوله آبی ایثارگران نیروی زمینی ارتش  را یادآوری نمود که در این محله واقع است.

 

مراکز درمانی و صحی

بیمارستان های اراج و نیکان ازمراکز اصلی درمانی دراین محله بشمار میرود ولی ساییر درمانگاه اورژانسی دیگری نیز خدمات درمانی ارایه میکند.

 

قیمت آپارتمان و مسکن درمحله ازگل

به اساس گزارشان مشاوران املاک، تحقیفات میدانی و برخی آگهی ها باوجود تفاوت زیاد درقیمت هرمترمربع آپارتمان نظربه موقعیت، عمربنا، امکانات رفاهی، معماری و مصالح بکاربرده شده و نوعیت سند اما اکثرقیمت ها درمحدوده 100 میلیون تومان الی 190 میلیون تومان فی مترمربع برای ساختمان های نوساز یا دارای عمربنا کمتراز 6 سال دربازار آگهی و خرید و فروش میشود.

رهن و اجاره آپارتمان مسکونی در ازگل تهران

مثلا واحد آپارتمان با متراژ 155 مترمربع دارای 3 خواب با قیمت 109 میلیون تومان هرمترمربع معامله گردیده است.

این آپارتمان با عمربنا 4 سال خوش نقشه و نمای زیبا گفته شده که دارای پارکینگ، آسانسور و حیاط بزرگ میباشد.

واحد آپارتمان 110 مترمربع دیگر دریکی ازبهترین خیابان های محله ازگل به قیمت 160 میلیون تومان هرمترمربع به فروش گذاشته شده است.

این واحد آپارتمان دارای 2 خواب بوده ساختمان دارای مشاعات آبی ازقبیل استخر، سونا و جکوزی،لابی مجلل و سرایدارمقیم و 1 پارکینگ با حیاط و بالکن بزرگ میباشد.

دربهترین لوکیشن ازگل و خیابان پرازدرخت و نزدیک مراکز خرید و درمانی قراردارد.

سند این آپارتمان بدون ریشه و آماده و با مالک منعطف و همسایه های مهربان گفته شده است.

آپارتمان 80 متری دیگرباقیمت 119 میلیون تومان هرمترمربع بفروش گذاشته شده است.

این آپارتمان نیزکلید نخورده بوده دارای مشاعات فعال آبی میباشد.

موقعیت آرام و دنج، دسترسی به حمل و نقل عمومی و مراکزخرید، دسترسی به مراکز آموزشی و داشتن ویو ومنظره زیبا با حیاط بزرگ از مزایایی دیگری این آپارتمان گفته شده است.

واحد آپارتمان 145 متری دیگری با قیمت 95 میلیون تومان فی مترمربع به فروش گذاشته شده است.

این آپارتمان دارای 3 خواب بوده، مشاعات آبی ندارد وعمربنا هم 8 سال گفته شده است.

این واحد آپارتمان دارای سند بدون ریشه با مالک منعطف آماده فروش میباشد.

آپارتمان 50 متری دیگری نیز با قیمت هرمترمربع 155 میلیون تومان بفروش گذاشته شده است که نوساز و دارای مشاعات آبی فعال میباشد.

این آپارتمان دربهترین موقعیت ازگل درخیابان پرازدرخت با طراحی زیبا و متریال درجه یک به فروش گذاشته شده است.

سند آماده وبدون ریشه و دسترسی راحت به مراکز درمانی و مراکزخرید و حمل نقل از مزایای دیگری این آپارتمان گفته شده است.

آپارتمان 150 متری در گلزار با قیمت هرمترمربع 130 میلیون تومان آگهی فروش گردیده است که این آپارتمان دارای امکانات رفاهی عالی، استخرفعال، سونا و جکوزی، پارکینگ و حیاط و سرایدار مقیم درموقعیت دنج و آرام از امکانات ومزایای این آپارتمان میباشد.

به خریدارواقعی تخفیف پای معامله هم اعلان کرده.

واحد آپارتمان با عمربنا 11 سال با متراژ 120 مترمربع درازگل به قیمت هرمترمربع 80 میلیون تومان بفروش گذاشته شده است که مناسب برای زندگی وسرمایه گذاری دریکی از لوکیشن های خوش آب و هوای منطقه 1 تهران گفته شده است.

واحد آپارتمان 96 متری برج باغ در یکی از موقعیت های عالی با دسترسی آسان به خدمات عمومی و خیابان پرازدرخت با قیمت هرمترمربع 170 میلیون تومان آگهی فروش زده شده

این آپارتمان دارای مشاعات آبی فعال استخر، سونا و جکوزی میباشد که دارای ویو و منظره زیبا در موقعیت دنج قرارگرفته است.

سند بدون ریشه و با متریال درجه یک و معماری باشکوه ساخته شده است.

لابی مجلل با لابی من وسرایدارمقیم میباشد.

ازگل تهران ازجمله مناطق بسیارقدیمی تهران میباشد که تحت تاثیر دارآباد و لویزان قرارداشتند. این محله درقدیم از رودخانه معروف دارآباد تامین آب مینمودند. این محله علاوتا دارای رودخانه کوچکتری به اسم رودخانه اوزون گل نیزبوده که برخی دلیل نام گذاری اش را هم وجود این رودخانه یادآوری میکند. این منطقه باغات و زمین های زیادی را با آب فراوان برای کشاورزی بخود اختصاص داده بود و مردم اکثرا مشغول کشاورزی و دامداری بودند. درزمان ناصرالدین شاه تحولی بزرگی دراین محله بوجود آمد که نام ازگل به دربار قاجاریان کشیده شد و هرزمان که ناصرالدین شاه درمنطقه شمال تهران و شمیران میخواست به تفریح و سیاحت میرفت دراین محله خوش آب وهوا وقت شانرا سپری میکردند. مخصوصا این گشت و گذار شاه درتابستان که هواگرم بود بیشتردرمناطق شمال تهران و ازگل صورت میگرفت. منطقه ازگل ازهمان دوره سابق قاجاریان و پهلوی ازجمله مناطق نظامی تهران بوده وتا امروز هم ادامه دارد.

رونق خرید آپارتمان و ملک در ازگل درچند سال بصورت شتاب زده افزایش داشته و مورد توجه زیادی ثروتمندان و قشر متوسط جامعه قرارگرفتند.

با توجه به مزیت ها و موقعیت عالی و امکانات و خدمات خوب که محله ازگل دربالاشهرمنطقه یک تهران با آب وهوای پاک و لطیف دارد شما میتوانید باخرید آپارتمام و ملک درمحله ازگل میتوانید هم از زندگی درهوای پاک و سرد این محله که هنوز هم گاها حس روستا بودن را ازخود نشان میدهد لذت ببرید و هم زندگی لوکس را دربالاشهر منطقه یک تهران با هزینه کمتر تجربه کنید.

 

  برای اطلاع بیشتر درباره قیمت ملک، آپارتمان و خانه در محله ازگل تهران اینجا کلیک کنید.

عبدالقادر " دانشیار"Abdul Qader "Danishyar

 

جدید ترین ملک های فروش در ازگل

جدید ترین ملک های فروش در ازگل

فروش آپارتمان ۹۰ متری/ ۲خواب / تراس قابل چیدمان

قیمت کل:
۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 7،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

فروش آپارتمان ۱۸۰ متری ازگل بلوار ارتش

قیمت کل:
۴۶٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 3،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

فروش آپارتمان230 متر در برج باغ🔥🔥 ازگل

قیمت کل:
۴۸٬۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
قیمت متری:
۲۱۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 7،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

فروش آپارتمان 130 متری ازگل

قیمت کل:
۱۶٬۹۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش مغازه 200 متری ازگل*

قیمت کل:
۸۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
قیمت متری:
۴۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
انبار،
تراس،

فروش آپارتمان ۸۰ متری/ ۲خواب/ تراس قابل چیدمان

قیمت کل:
۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 7،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

فروش آپارتمان ۴۷ متری ازگل(لویزان)

قیمت کل:
۵٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
قیمت متری:
۱۰۶٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 4،
آسانسور،
انبار،
تراس،

فروش

طبقه 8،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

فروش آپارتمان ۱۱۴ متری ازگل

قیمت کل:
۱۳٬۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 3،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان ۱۳۵ متری ازگل

قیمت کل:
۲۲٬۲۷۰٬۰۰۰٬۰۰۰
قیمت متری:
۱۶۴٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان ۱۳۲ متری ازگل

قیمت کل:
۲۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 2،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان ۱۳۰ متری ازگل

قیمت کل:
۱۶٬۴۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 2،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان ۱۲۳ متری ازگل

قیمت کل:
۱۶٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 2،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان ۱۴۰ متری ازگل

قیمت کل:
۲۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 6،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان ۱۴۵ متری ازگل

قیمت کل:
۱۶٬۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 3،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان ۶۰ متری ازگل

قیمت کل:
۸٬۵۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 4،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان ۸۴ متری ازگل

قیمت کل:
۱۰٬۸۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 3،

فروش آپارتمان ۷۲ متری ازگل

قیمت کل:
۹٬۷۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 4،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

جدید ترین ملک های رهن و اجاره در ازگل

جدید ترین ملک های رهن و اجاره در ازگل

رهن مغازه 68 متری ازگل(موقعیت عالی 🔥

رهن:
۴۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۳۵٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
آسانسور،
تراس،

اجاره آپارتمان ۱۱۰ متری در ازگل

رهن:
۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۳۵٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره۱۲۲ متری دولت

رهن:
۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۳۵٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
انبار،

رهن و اجاره آپارتمان ۱۶۵متری در ازگل

رهن:
۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 2،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۱۹۰ متری در ازگل

رهن:
۴٬۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۷۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۱۲۵ متری در ازگل

رهن:
۳٬۷۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 3،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۱۳۰ متری در ازگل

رهن:
۶۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۴۵٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 3،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۱۲۵ متری در ازگل

رهن:
۸۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۶۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 3،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۱۱۰ متری در ازگل

رهن:
۳٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۱۷۰ متری در ازگل

رهن:
۴٬۴۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۲۲۰ متری در ازگل

رهن:
۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۶۵٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 2،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۱۶۵ متری در ازگل

رهن:
۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۸
اجاره:
۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

رهن آپارتمان ۱۰۵‌ متری ازگل تهران

رهن:
۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 4،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۱۴۵ متری ازگل تهران

رهن:
۸۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۴۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

رهن آپارتمان ۲۴۰ متری ازگل تهران

رهن:
۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۲۵٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 7،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

رهن آپارتمان ۱۵۰ متری ازگل تهران

رهن:
۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۱۲٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 7،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اجاره آپارتمان ۱۲۵ متری ازگل تهران

رهن:
۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 3،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

رهن آپارتمان ۱۷۰ متری ازگل تهران

رهن:
۲٬۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 4،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

محلات دیگر منطقه یک شهرداری تهران

محلات دیگر منطقه یک شهرداری تهران

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در آجودانيه

این منطقه به هنوان یکی از محله‌های خوش آب و هوای شمالی تهران محسوب می‌شود و به اصطلاح جزء مناطق بالاشهر و مرفه نشین تهران به شمار می‌آید. جایی گرفتن محله آجودانیه در منطقه یک تهران، منجر به خوش آب و ه

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در اراج

محله آراج یکی از محله های قدیمی تهران حساب میرود که دارای باغهای و بوستان های زیبای زیادی است و همچنین دارای آب و هوای بسیار خوبی هست ، نام قدیمی این محله ارفعیه بود بعد ها به اراج تغییر نام دادند .

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در ازگل

محله ازگل یکی از مناطق اعیان­ نشین و لاکچری شهر تهران می­باشد که در سمت شمال شرق تهران قرار گرفته است. این منطقه به سبب مجاورت با رشته کوه البرز دارای آب و هوای مناسبی می­باشد که زمستان­های بسیار سردی

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در اقدسیه

اقدسیه، محلی در سمت شمال شهر تهران است که از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است. اقدسیه، محله‌ای در شمیران است که در شمال شرق شهر تهران قرار گرفته است، جزو منطقه 1 شهرداری و شهرستان شمیرانات بشمار می‌ر

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در الهيه

الهیه محله‌ایی در شمال شهر پایتخت است که از برج‌های مسکونی مدرن، مراکز خرید لوکس و آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است، یکی از محله‌های اعیان‌نشین تهران است که افرادی با وضعیت اقتصادی بسیار خوب در آن زن

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در امام زاده قاسم

یکی از محله های شمال شهر تهران است، محلی بسیار مناسب که برای برگذاری مراسمات مذهبی و تفرجگاهی و فرهنگی برای مردم از دیرباز تا به اکنون است. این منطقه به دلیل داشتن آب وهوای کوهستانی و لطیف از دیرباز ت

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در اوین

اوین محله‌ایی در منطقه 1 شهرداری تهران میباشد، این محله در شمال شهرستان شمیرانات جایی دارد. این محله در گذشته دارای باغات و بوستان ها و فضای سبز بسیار زیبای بود که امروزه با تغییرات و توسعه شهر سازی و

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در باغ فردوس

محله باغ فردوس در منطقه ۱ شهر تهران و شمال شهر قرار دارد. محله‌ای که راستایی شمالی – جنوبی دارد و اسم خود را از بنای عمارت باغ فردوس وام گرفته است. بعد از عمارت باغ فردوس مهمترین بخش این محله میدان تج

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در بام تهران

بام تهران به حدفاصل انتهای خیابان ولنجک تا ایستگاه اول تله‌کابین توچال گفته می‌شود. این محله دارای اب و هوای بسیار مطلوبی است، می‌تواند گزینه خوبی برای ترک کردن شلوغی و ترافیک و صدای شهر باشد . البته

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در بلوار اندرزگو

بلوار شهید اندرزگو یکی از خیابان‌های شمال شرقی شهر تهران میباشد. این بلوار که در منطقه ۱ شهرداری تهران جایی گرفته‌است، دارای دسترسی از چهارراه کامرانیه در سمت شرق و پس از گذر از ۳۵ متری قیطریه، به بلو

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در پارک وی

محله‌ایی در شمال شهر تهران است که از امکانات بسیار خوبی برخوردار است، دارای آب و هوای بسیار خوبی است و هر شخصی تمایل دارد در این محله سکونت داشته باشد. به سبب وجود سفارخانه‌های متعدد می‌توانید افراد غ

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در پل رومی

پُلِ رومی نام محله و پلی در شمال شهر تهران و منطقه شمیران است. رودخانه مقصودبیک از زیر این پل میگذرد که ارتباط بین دو سمت خیابان (از سمت خیابان شریعتی به الهیه) را به یک دیگر وصل می کند. چون که سفارت

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در تجریش

محله تجریش مرکز بخش لواسانات شهرستان شمیرانات استان تهران است و در منطقهٔ ۱ شهر تهران واقع شده‌است.درازای محله تجریش 3 کیلومتر میباشد که بر اساس آخرین داده های موقعیت جغرافیایی به دست آمده. میدان تجری

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در جعفر آباد

جعفر آباد از جمله مناطق بسیار زیبای محله شمیرانات است که دارای حکایات جذابی نیز می باشد. خیابان جعفر آباد در ایام قدیم دارای باغ و بوستان های فراوانی بود که دیگر حس و حال قدیمی خود را ندارد زیرا که ای

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در جماران

جماران یکی از محله های خوش آب و هوای منطقه یک تهران است، این قسمت از توابع شهرستان شمیرانات به حساب می رود. این محله به دلیل سکونت امام راحل و آیت الله رفسنجانی برای اکثر مردم شناخته شده میباشد و به ع

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در جمشیدیه

جمشیدیه محله‌ایی است در شمال شهر تهران که در دامنه قله کلکچال از توابع شهرستان شمیرانات است واقع شده است. از جمله شاخصه‌های این محله میتون به پارک زیبا و بزرگ جمشیدیه اشاره کرد که از جاذبه‌های دیدنی

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در چیذر

چیذَر نام محله و دهکده‌ای در شمیران واقع در شمال شهر تهران است. این محله که در شهرستان شمیرانات و منطقه ۱ شهرداری تهران جایی دارد، دارای دسترسی از جهت شمال به خیابان فرمانیه (شهید دکتر لواسانی) و بلوا

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در حصار بوعلی

حصاربوعلی، محله‌ایی در شمال تهران است که از امکانات بسیار خوبی برخوردار است. یک از قدیمی ترین محله های پایتخت محله حصاربوعلی میباشد. محله‌ای در شمال شهر تهران است که در منطقه 1 شهرداری جایی گرفته است.

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در حکمت

محله‌ایی در منطقه یک شهر تهران است، این محله دارای قدمت زیادی است . و همچنین دارای امکانات رفاهی، آموزشی، گردشگری و تاریخی متعددی است.در این محله افراد معروف و بنامی نیز زندگی کرده اند. یکی از نشان ها

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در دارآباد

محله دارآباد یکی از محله های شمال شرق تهران میباشد و در ابتدا روستایی بود که پس از رشد و توسعه و ساخت ساز شهری به عنوان یکی از محله های اصلی تبدیل شد. ارتفاع از سطح دریا ازاد این محله نیز 1700 متر میب
سوالات متداول

آیا از سازنده ساختمان آپارتمان بخریم یا باید مالک ضمن موافقت، قرارداد را امضاء کند؟

این سؤال بسیار مهم و جنبه حیاتی دارد. اگر قصد خرید یا پیش‌خرید آپارتمانی را از یک ساختمان دارید و فروشنده آن سازنده همان ساختمان است حتماً به دو مورد توجه کنید، اول این‌که واحدها بین ملک و سازنده تقسیم‌شده باشد و در قرارداد مشارکت یا جداگانه تقسیم‌نامه تنظیم کرده باشند دوم اینکه سازنده حق فروش داشته باشد و اینکه آیا برای فروش شرطی گذاشته‌شده یا خیر. برای مثال ممکن است در قرارداد مشارکت شرط شده، سازنده بعد از ۸۰ درصد پیشرفت یا بعد از مرحله سفت‌کاری حق فروش یا پیش‌فروش واحدهای خود را دارد. اگر این موارد رعایت نشود، مالک می‌تواند از طریق دادگاه ابطال مبایعه‌نامه فی‌مابین سازنده و پیش خریدار را بخواهد.

قصد خرید آپارتمان از خانه‌های مسکن مهر فلان شهر، معامله‌ای صحیح است؟ چه شرایطی را باید رعایت کنم تا با مشکل قانونی مواجه نشوم؟

ازنظر قانون مدنی با وقوع عقد بیع مالکیت کاشانه از فروشنده به خریدار منتقل می‌شود. در خصوص خانه‌های مسکن مهر چون غالباً اسناد مالکیت صادر نشده ازاین‌جهت مشکلاتی برای انتقال رسمی ملک وجود دارد. که توصیه می‌کنیم اولاً قبل از انجام معامله به شرکت قانونی مربوطه که خانه موضوع معامله متعلق به اعضای آن است مراجعه کنید و مالکیت فروشنده را نسبت به آن کاشانه احراز کنید. سپس جویا شوید که قرارداد یا شرطی مبنی بر منع نقل‌وانتقال وجود نداشته و قبلاً هم به کسی واگذار نشده باشد و همچنین اینکه بدهی احتمالی فروشنده به‌عنوان سهامدار چه میزان است و متراژ دقیق و امکانات آن را از مدیرعامل یا نماینده او بپرسید. پس از حصول اطمینان اولیه اقدام به تنظیم مبایعه‌نامه کنید و متعاقباً به دفترخانه اسناد رسمی بروید و یک صلح‌نامه با موضوع صلح حقوق ناشی از عضویت در شرکت تعاونی مسکن فلان را از فروشنده با کلیه اختیارات بعلاوه یک وکالت تام بلاعزل با حق توکیل به غیر با تمام اختیارات دریافت کنید.
فروشنده باید در مبایعه‌نامه شرط کند پس از تاریخ قرارداد مسئولیت هرگونه بدهی، وام، مالکیت و سایر هزینه‌ها بر عهده خریدار است و در صورت عدم پرداخت آن عواقب احتمالی آن ازهرجهت بر عهده خریدار می‌باشد و فروشنده هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.
ضمناً دو طرف پس از اقدامات فوق باید به دفتر شرکت تعاونی مسکن مراجعه کنند و کپی برابر اصل وکالت‌نامه، صلح‌نامه و مبایعه‌نامه را به شرکت تحویل بدهند و مقابل نام فروشنده، نام خریدار درج شود تا مسئولین شرکت متوجه انتقال سهم عضو قبلی بشوند و نامه‌ها و ابلاغیه‌های بعدی را به خریدار تسلیم کنند.

آیا وقتی آپارتمانی را به شخصی به نام الف با مبایعه‌نامه فروختم و هنگام انتقال رسمی از من خواسته شود آن را به فرد دیگری به نام «ج» منتقل کنم آیا امکانپذیر است یا مشکل‌ساز خواهد بود؟

اگر توافقات فوق شفاهی باشد احتمالاً در آینده با خطر شکایت فروش به مال غیر مواجه می‌شویم. چون طی مبایعه‌نامه به فرد الف فروخته‌اید و طی سند رسمی «ج» انتقال داده‌اید ولی هیچ‌گونه مدرکی دال بر این توافق ندارید. پس بهتر است توافقات فوق مکتوب شده و به امضای طرفین و فرد ج برسد. یا اینکه مبایعه‌نامه اول اقاله شود و طرفین اقرار به تسویه‌حساب کامل کنند و سپس مبایعه‌نامه جدید بین مالک و خریدار جدید تنظیم شود تا جلوی هرگونه سوءاستفاده احتمالی و تبانی بین خریدار اول و خریدار دوم گرفته شود تا فروشنده با چالش و تعقیب کیفری فروش مال غیر مواجه نگردد.

یک واحد آپارتمان را از یک سازنده پیش‌خرید کردم و با گذشت شش ماه از پایان قرارداد، تاکنون از تحویل آن به واسطه اختلاف با مالک تخطی کرده است، چه اقدامی لازم است انجام بدهم؟

اگر کاشانه را از سازنده خریده‌اید چنانچه سازنده به‌صورت قدر سهم مثلاً سه دانگ از شش‌دانگ رسماً از کل ملک شریک باشد و نسبت به واحدها تقسیم‌نامه بین مالک و سازنده موجود باشد و طرفین برای مفاد قرارداد مشارکت در ساخت حق پیش‌فروش تمام یا تعدادی از واحدهای خود را داشته باشند، و به هر دلیلی سازنده از تحویل آن به پیش خریدار امتناع کند یا به دلیل اختلاف با مالک نتوانسته پایان کار و صورت‌جلسه تفکیکی و اسناد واحدها را از اداره ثبت دریافت کند، در این صورت باید هم علیه مالک و هم سازنده به‌واسطه شراکت در کل ملک اقامه دعوا شود چون ملک مشاع است و واحدها هنوز تفکیک نشده‌اند.

یک واحد آپارتمان را از مالک یک ساختمان پیش‌خرید کرده‌ام ولی با وجود انقضای مهلت تحویل آن به دلیل اختلاف با سازنده هنوز ملک در مرحله سفت‌کاری متوقف شده و دو طرف علیه هم در دادگاه اقامه دعوا کرده‌اند، حال با توجه به قرارداد پیش‌خرید و تعیین خسارت دیرکرد روزانه آیا می‌توانم علیه مالک اقامه دعوا کنم یا خیر؟

وجود اختلاف و دعوا فی‌مابین مالک و سازنده تأثیری در تعهد فروشنده (مالک) در مقابل پیش خریدار ندارد. بنابراین در غیر موارد فورس ماژور در صورت تأخیر در تحویل کاشانه، می‌توان علیه پیش فروشنده برای مطالبه خسارت در تحویل کاشانه در مرجع قضایی اقامه دعوا نمود.

یک واحد آپارتمان پیش‌خرید کرده‌ام و فروشنده با کلی نواقص و ایراد قصد دارد آن را به اجبار با ارسال اظهارنامه تحویل دهد آیا می‌توانم از تحویل آن امتناع کنم؟

قبل از تحویل آن توصیه می‌کنیم از طریق شورای حل اختلاف محل وقوع اقدام به تأمین دلیل کنید تا یک نفر کارشناس رسمی دادگستری در رشته عمران از محل کاشانه بازدید به عمل آورد و موارد نقض و ایراد احتمالی و این‌که آیا کاشانه در شرایط موجود قابلیت سکونت و بهره‌برداری کامل را دارد یا خیر. برای مثال عدم اخذ گواهی استاندارد آسانسور و نقص در ایمنی آن برای طبقات چهار و بالاتر می‌تواند از موانع بهره‌برداری کامل باشد و خریدار می‌تواند از تحویل واحد خودداری کرده و پس از تأمین دلیل علیه فروشنده در دادگاه اقامه دعوا نماید.

قصد فروش آپارتمانی را دارم و حسب توافق قرار شده خریدار بابت مراحل زمان‌بندی پرداخت ثمن معامله چند فقره چک شخصی به من تسلیم کند اولاً نحوه تکمیل چک چگونه باشد و ثانیاً در صورت برگشت می‌توانم مبایعه‌نامه را فسخ کنم یا خیر؟

چک‌ها باید متعلق به خریدار باشد و مشخصات وی زیر چک درج‌شده باشد و اگر از چک فرد دیگری استفاده می‌کند برای جلوگیری از ادعای سرقتی یا مفقودی یا جعلی بودن چک، حتماً صاحب حساب و صادرکننده چک حضوراً زیر قرارداد را بخواهید امضاء و اثرانگشت نماید. مشخصات چک را در قرارداد بنویسید، و خریدار نیز به‌عنوان ضامن باید پشت چنین چک‌هایی را امضاء کند.
بهتر است در قرارداد ذکر کنید در صورت برگشت هریک از چک‌ها فروشنده ظرف مدت یک ماه از برگشت هر یک از آن‌ها حق فسخ قرارداد را دارد و پرداخت وجه چک پس از برگشت تأثیری در اعمال خیار فسخ برای فروشنده ندارد.

قصد فروش یک واحد تجاری‌ام را دارم آیا شیوه معامله و نوع قرارداد آن با واحدهای مسکونی تفاوت دارد؟

در سامانه ثبت معاملات کشور یک نوع مبایعه‌نامه برای کلیه آپارتمان‌ها با هر نوع کاربری اعم از مسکونی، تجاری، اداری و غیره قرار داده‌شده است که صرفاً در هنگام تنظیم مبایعه‌نامه در قسمت کاربری باید قید شود تجاری. همچنین اگر سرقفلی ملک در اختیار شخص ثالثی است حتماً باید این موضوع در مبایعه‌نامه قید شود وگرنه می‌تواند از موارد تدلیس و کلاه‌برداری تلقی شود و فروشنده تحت پیگیری قانونی قرار گیرد و خریدار نیز باید به این موضوع توجه کرده و تأکید کند که در قرارداد نوشته شود کل شش‌دانگ واحد تجاری با کلیه حقوق متصوره قانونی و صنفی اعم از سرقفلی و کسب و پیشه به خریدار انتقال یافت.

من مشاور املاک هستم و قصد تنظیم مبایعه‌نامه‌ای را دارم که در پشت سند آن قید شده منافع این ملک تا ۵۰ سال به فلانی صلح شده است آیا مالک می‌تواند اقدام به فروش آن به غیر کند؟

اگر صرفاً منافع آن صلح شده، فروش عین ملک فاقد اشکال قانونی است و می‌توان بدون اجازه متصالح اقدام به تنظیم مبایعه‌نامه کرد ولی تحویل آن و استفاده از منافع آن موکول به اجازه و رضایت کتبی متصالح است وگرنه می‌تواند از مصادیق انتقال مال غیر باشد. لذا اگر متصالح رضایت به استفاده خریدار ازملک را دارد باید حتماً ذیل قرارداد را امضاء و اثرانگشت نماید و اگر رضایت ندارد، مشاور املاک باید حتماً در قرارداد به صلح منافع آن اشاره‌کرده و تحویل ملک و استفاده از آن را مشروط به اجازه متصالح کرده و هرگونه اقدام برخلاف مفاد قرارداد بدون اجازه متصالح را از خود سلب نماید.

آپارتمانی را طی یک قرارداد از مالک رسمی آن خریدم اما شش ماه بعد فردی علیه من و مالک تحت عنوان فروش و انتقال مال غیر در دادسرا شکایت کرده و اکنون با دادن وثیقه آزادم، تکلیف ملک و پولی که پرداخت کرده‌ام چیست؟ من اطلاعی از معامله قبلی مالک با شاکی نداشته‌ام

این عمل مصداق فروش مال غیراست و فروشنده قطعاً مجرم محسوب می‌شود مگر اینکه قبلاً به طریقی معامله اول فسخ و یا اقاله شده باشد که شکایت فوق منتفی می‌شود. اما در صورت احراز سوءنیت فروشنده و پذیرش شکایت، چنانچه خریدار آگاه به مالک نبودن فروشنده و تعلق ملک به غیر باشد او نیز مجرم شناخته می‌شود و معامله آن‌ها قابل‌ابطال است و خریدار دوم فقط می‌تواند وجه پرداختی خود را از فروشنده مطالبه کند ولی اگر آگاه به فروش مال غیر نباشد علاوه بر اصل وجوه پرداختی بابت معامله، می‌تواند خسارات وارده ازجمله حق‌الزحمه مشاور املاک، هزینه نقل‌وانتقال و غیره را نیز دریافت کند.