برای سرمایه گذاری در سال 1403 چی بخریم؟

ما در این مقاله سعی بر آن داریم که به مخطبان هدف خود همه چیز را درباره سرمایه گذاری، که اصلا تعریف آن چیست و اینکه انواع روش‌های سرمایه گذاری به چه صورت است و اینکه اصلا چرا سرمایه گذاری اینقدر دارای اهمیت است و نکاتی که بایستی در هنگام و قبل سرمایه گذاری بدانید چیست میپردازیم. به طور کلی در تمام دنیا عمل سرمایه گذاری به اشکال و صورت‌های مختلف انجام می‌شود؛ عمل سرمایه گذاری یک فرآیند پیوسته و همیشگی در حال اجرا است، بدین صورت با انجام یک سرمایه گذاری نمیتوان به هدف های مدنظر رسید.

برای سرمایه گذاری در سال1403 چی بخریم؟ 

ما در این مقاله سعی بر آن داریم که به مخطبان هدف خود همه چیز را درباره سرمایه گذاری، که اصلا تعریف آن چیست و اینکه انواع روش‌های سرمایه گذاری به چه صورت است و اینکه اصلا چرا سرمایه گذاری اینقدر دارای اهمیت است و نکاتی که بایستی در هنگام و قبل سرمایه گذاری بدانید چیست میپردازیم. به طور کلی در تمام دنیا عمل سرمایه گذاری به اشکال و صورت‌های مختلف انجام می‌شود؛ عمل سرمایه گذاری یک فرآیند پیوسته و همیشگی در حال اجرا است، بدین صورت با انجام یک سرمایه گذاری نمیتوان به هدف های مدنظر رسید.

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله آجودانیه تهران

 

اول از همه بایستی در مورد اهمیت و ارزش سرمایه گذاری بدانیم. چرا سرمایه گذاری اهمیت بسیاری دارد؟ سرمایه گذاری در وحله اول یک امر ضروری و مهم برای هر فرد است که باید بداند چگونه بهترین سرمایه گذاری را انجام دهد و بیشترین سود را حاصل ببرد. سرمایه گذاری شامل انواع و اقسام می‌شود که در حوزه‌های مختلف صورت می‌گیرد و همچنین دارای ریسک های کم و زیاد است.

سرمایه گذاری شامل اهداف خاصی برای هر فرد است که می‌توان با یادگیری روش صحیح سرمایه گذاری به آن‌ها دست پیدا کرد، یکی کسب درآمد مازاد است یکی کسب سود بیشتر است و همچنین دیگری حفظ شایستگی دارایی و مال و اموال اشاره کرد.

قبل از اینکه به موضوع سرمایه گذاری بپردازیم و آن را برای شما خوانندگان عزیز شرح دهیم، ابتدا باید در مورد دارایی و سرمایه اطلاعت کافی را بدانید. 

نمونه مثال از یک نوع دارایی

تعریف دارایی :

 به مال و اموالی گفته می‌شود که شامل ارزش پولی و مادی باشد، مانند زمین و ساختمان و موجودی نقدی در بانک و ... است. انواع دارایی به دو قسمت تقسیم می‌شوند که شامل

دارایی ثابت : این نوع دارایی به مالی گفته می‌شود که به راحتی قابل تبدیل به پول نقد نیست.

دارایی جاری : به انواع دارایی گفته میشود که به راحتی قابلیت تبدیل به پول نقد را دارد، گفته شده.

همچنین طبقه بندی و سبک دارایی به پنج دسته اصلی تقسیم می‌شود که شامل : مشتقات و ارز و اوراق قرضه و سهام های مختلف و همچنین کامودیتی اشاره کرد. 

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله آجودانیه تهران

 

به چه چیزی سرمایه می‌گویند؟

حال برای شما سرمایه را تعریف می‌کنیم، اصولا تعریف سرمایه این است که به هر مدل دارایی که دارای ارزش مالی و پولی است و اینکه فرقی ندارد که به صورت غیر نقدی و یا نقدی باشد، تعریف شده است. 

سرمایه گذاری 

واژه سرمایه گذاری تعاریف متفاوت و مختلفی دارد. سرمایه گذاری یک امر واجب برای هر شخص است که باید ابتدا یاد بگیرید چیست و اینکه اصلا چگونه می‌تواند سرمایه کند. سرمایه گذاری یکی از چندین روش متفاوت حفظ شایستگی پول یا نقدینگی محسوب می‌شود که البته دارای ریسک کم یا زیاد نیز می‌شود.

تعریف کلی سرمایه گذاری به معنی این است که یک مقدار واحد پولی یا حتی چیز دیگر با ارزشی مثل زمان را برای یک چیز اختصاص دهید که به دنبال نتیجه آنی نباشید، بلکه به دنبال سود آن سرمایه گذاری در آینده باشید. سرمایه گذاری بر اساس مدت زمان به 3 دسته اصلی تقسیم می‌شود که شامل سرمایه گذاری کوتاه مدت و بعد از آن سرمایه گذاری میان‌مدت است که در آخر شامل سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می‌شود.

سرمایه گذاری به دلیل اینکه در حوزه‌های مختلفی صورت می‌گیرد شامل تعاریف متفاوتی می‌شود، که همچنین در حوزه امور مالی و دارایی به این معنی است که فرد حقیقی یا حقوقی با مقدار پولی که در دست دارد، اقدام به خرید ملک یا زمین یا حتی سهام یک شرکت و یا هر چیزی که ارزش مالی دارد، میکند؛ و اینگونه انتظار دارد یا پیش بینی می‌کند که در آینده بتواند با فروختن آن علاوه بر حفظ سرمایه خود، سود نیز بکند. 

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله آجودانیه تهران

 

انواع بازارهایی که می‌توان در آن‌ها سرمایه گذاری کرد :

سرمایه گذاری بازار هدف های مختلفی دارد که اشخاص وقتی تصمیم به سرمایه گذاری می‌کنند ابتدا باید با نحوه انجام صحیح و درست این عمل آشنا باشند و دیگر چیزهایی که باید بدانند این می‌باشد که در مورد بازار هدف خود نیز آشنایی و همچنین شناخت کافی داشته باشد، که پیشنهاد ما به شما این است که اگر هدفتان سرمایه‌گذاری است، در هر بازار هدف خاص خود را پیدا کنید و حتما قبل از اقدام جدی برای سرمایه‌گذاری به صورت کامل بازار را شناسایی کرده و عوامل اصلی این بازار را بدانید و اینکه میزان تقضا و عرضه را در سال جاری و همچنین سال‌های پیشین را برسی کرده و همچنین باید گوش زد کرد که، خودتان را نیز بشناسید و با خودتان روراست باشید و اینکه از هرگونه هیجانات و طمع‌های سنگین دوری کنید و اینکه اگر بازار هدف خود را نمی‌شناسید به هیچ جوره اقدام به سرمایه گذاری در آن بازار نکنید زیرا که این کار ریسک به شدت بالایی برای شما خواهد داشت و اینکه چیزی جز به خطر افتادن سرمایه شما برای شما به ارمغان نمی‌آورد.

بازار دلار

بازار دلار :

یکی از بازارهای اصلی مردم کشور عزیزمان ایران که برای سرمایه گذاری‌هایی مناسب است که در بازه زمانی میان‌مدت و همچنین بلندمدت است، بازار دلار ایران محسوب می‌شود. همانطور که شاهد هستیم نرخ ارز در سال‌های اخیر در ایران به شدت افزایش و همین امر سبب افزایش ورودی سرمایه و همچنین مایل بودن مردم به سرمایه‌گذاری در این بازار شده است. این بازار در این ایران به یک شکل و صورت وجود دارد، که شامل نرخ ارز بین المللی دلار در مقابل واحد پول ملی کشورمان است. یعنی اینکه در تاریخ 07/12/1402 که این مقاله در حال نوشته شدن است نرخ قیمت دلار در کشور چیزی حدود 58,100 تومان محاسبه شده است. همچنین این بازار بزرگ نیز شامل ریسک های خاص خود است زیرا که همیشه در حال نوسان میباشد و دارای نرخ ثابتی نیست که همین امر سبب شده است تا این بازار را به یکی از پر ریسک ترین بازارهایی تبدیل کند که مردم میل شدیدی به سرمایه‌گذاری در آن را دارند. البته اگر شناخت کافی از بازار داشته باشید میتوانید با تبدیل سرمایه خود به دلار، ارزش سرمایه خود را در بلند مدت حفظ کرده ولی این بدین معنی نمیباشد که شما سودی خواهید کرد بلکه شما تنها عمل حفظ سرمایه در این بازار صورت میگرد که البته این در بهترین حالت ممکن  است. البته باید این را هم بدانید که در چه زمانی وارد بازار و همچنین در چه زمانی از بازار خارج شوید و هدف دقیق خودتان از وارد شدن به این بازار را مشخص کنید. 

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله آجودانیه تهران

 

بازار طلا

بازار طلا :

بر اساس شواهدات یکی از امن ترین و بهترین بازارهایی که وجود دارد و بسیار مناسب برای انواع و اقسام سرمایه گذاری‌ که دارای بازه زمانی متفاوتی از جمله کوتاه‌مدت و میان‌مدت و همچنین بلندمدت هست. این بازار تاریخچه بسیار کهنی دارد و از روزگاران قدیم بسیار رایج و مرسوم بوده است. این فلز با توجه به ارزشی دارد توسط همگان در تمام جهان مورد تایید بوده و است و خواهد بود زیرا که این فلز گرانبها و نایاب را به‌عنوان پول خدا شناخته شده است و به آن به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن و تقریبا با ریسک پایین دانست و این نکته را نیز باید گوش زد که همچنین به عنوان یک سرمایه امن و با ارزش و نیز با قابلیت نقدینگی سریع محسوب میشود که در مقابل تهدیدات سیاسی و حتی جنگ و هر چیز دگیری ارزش خود را حفظ می‌کند که آن هم دلیلش به خاطر موضوع عرضه و تقاضا است؛ زیرا که عرضه این فلز گرانبها در دنیا پایین است و همین امر سبب تقاضای بالای آن از سوی مردمان شده است که همین اتفاق سبب تعین نرخ آن در بازارهای بین المللی و همچنین بازار ایران می‌کند. باز هم پیشنهاد تیم ما به شما این است که قبل از وارد شدن به این بازار اطلاعات کافی را به دست آورید تا به افراد سودجویی که به دنبال پول شما و ضربه شدن به شما هستند نیافتید. طبق آخرین نرخی که برای این بازار در ایران مشخص شده است، در تاریخ 07/12/1402 چیزی حدود 2,874,000 تعیین شده است.

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله آجودانیه تهران

 

بازار فارکس

بازار فارکس بین المللی :

شما را با بزرگ‌ترین بازار جهانی آشنا می‌کنیم که فارکس نام دارد. این بازار به‌عنوان برتین و بهترین پرحجم‌ترین بازار در تمام دنیا شناخته شده است که حجم معاملات این بازار گسترده بیشتر از 6 تریلیون دلار در سال 2020 محاسبه شده بود. این بازار از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که به آن‌ها خواهیم پرداخت. واژه کامل Foreign Exchange یک بازار آنلاین 24 ساعته است که از هر کشوری در دنیا باشید فرقی ندارد می‌توانید به راحتی در این بازار شروع به معامله کنید، که روش کارکرد این بازار براساس اختلافی است که در نرخ ارزها وجود دارد. این بازار دارای بخش‌های مختلفی است که شامل بازار جفت‌ارز دلار پوند و یا یورو دلار و همچنین یورو پوند که مرسوم ترین این جفت ارزها را در بازار شامل می‌شود. شاید بتوان گفت که سخت ترین بازار در بین تمام بازارهای دنیا باشد به دلیل اینکه قبل از وارد شدن به این بازار باید به صورت تخصصی بلد باشید که به چه صورت در این بازار معامله کنید. این بازار هم همانند بقیه دارای ریسک زیادی است و سرمایه‌گذاری در این بازار وابسته به عوامل خیلی زیادی است که بدون آموزش وارد شدن به این بازار محکوم به شکست تضمینی است.

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله آجودانیه تهران

 

بازار مسکن

بازار مسکن :

بهترین و مطمئن ترین روش برای سرمایه گذاری که به آن اطمینان داشته باشید و همچنین انتظار سود را نیز میتوان ار این بازار داشت. در این روش که از قدیم مرسوم نیز بوده است، فرد سرمایه نقدی و یا غیر نقدی خود را می‌دهد و اقدام به خرید یک ملک می‌کند که این خرید مسکن شامل خرید مجموعه املاک و مستغلات محسوب می‌شود. این بازار حتی در بدترین شرایط نیز همچنان به کار خود ادامه می‌دهد. چرا ما به شما می‌گوییم که این بازار مطمئن ترین بازار برای سرمایه گذاری است که اتفاقا مناسب برای همگان نیز مناسب است فقط اینکه باید حداقل بودجه مناسب را داشته باشید و با دقت به منطقه ای که قصد خرید ملک و یا مستغلات را دارید و همچنین نوع ملک و برای چه کاربری آن را می‌خرید، همه آن ها روی قیمت آن تاثیر دارد.

وقتی نمودار قیمت مسکن را مشاهده کنید به راحتی متوجه اهمیت آن خواهید شد که روند نمودار این بازار تماما صعودی بوده. این بازار یک گزینه بسیار مناسب بوده ولی شامل هزینه می‌باشد.

یکی دیگر از نکات مثبت این بازار این است که مثل بازارهای دیگر نیاز به آموزش خاصی ندارد و همچنین سرمایه‌ گذاری در مستغلات و املاک شامل خرید زمین یا آپارتمان و یا واحد تجاری باشد.

یکی از دلایلی که مردم علاقه به سرمایه گذاری و خرید ملک دارند این است که قیمت مستغلات همیشه در حالت صعودی بوده و اینکه به عنوان یه درآمد بلند مدت می‌توان به آن نگاه کرد و اینکه خرید املاک جز نیازهای اصلی هر جامعه‌ای است و همه مردم مایل به داشتن خود هستند، این‌ها از اهمیت سرمایه گذاری در ملک است؛ همچنین این بازار یکی از بازارهای کم ریسک که نه تنها در ایران بلکه در جهان نیز به شمار می‌رود. چرا ما به شما سرمایه گذاری در ملک و مستغلات را پیشنهاد می‌دهیم؟ به دلیل اینکه در کشور عزیزمان ایران عرضه ملک و مستغلات خیلی کمتر از تقاضایی است که در بازار وجود دارد که همین امر سبب رشد نرخ قیمت مسکن در 3 سال اخیر در کلان شهر ها شده است.

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله آجودانیه تهران

 

بانک ها و وام

سرمایه گذاری در ملک با گرفتن وام :

اگر که خیلی مایل به سرمایه ‌گذاری در این بازار پر سود هستید ولی بودجه مودنظر شما برای سرمایه گذاری کم و یا محدود است پیشنهاد تیم حرفه‌ای شیش دنگ که سابقه درخشانی دارد به شما این است که، می‌توانید برای گرفتن وام بر روی آن ملک و یا مستغلات اقدام کنید و مابقی مبلغی که به آن برای سرمایه گذاری نیاز دارید را از طریق گرفتن وام برطرف کنید. درست است که این بازار ریسک بسیار کمتری نسبت به سایر بازارها دارد اما با این حال بازار ملک و املاک ریسک‌های مختص خود را دارد که به صورت خلاصه به آن‌ها میپردازیم. 

انواع ریسک‌های بازار مسکن :

ریسک قرارداد : مهم‌ترین ریسک و همچنین اصلی ترین آن‌ها ریسک مربوط قرارداد بازار است، که منظور ما از این ریسک این است که به دلیل اینکه وارد بخش حقوقی می‌شود، امکان کلاهبرداری در آن شدت می‌یابد.

ریسک سیاستی و دولتی : این ریسک شامل برنامه ها و اهداف دولت برای یک محدوده و یا منطقه است که سبب رکود یا رشد نرخ قیمت مسکن خواهد شد.

ریسک طبیعی : در شرح این ریسک باید بگوییم که قیمت ملک وابستگی زیادی به موقعیت جغرافیایی و محل قرارگیری آن دارد زیرا که امکان اتفاق افتادن بلاهایی نظیر زلزله و آتش سوزی و رانش زمین و سیل اشاره کرد. 

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله آجودانیه تهران

 

از دیگر نکات مثبت سرمایه گذاری در املاک و مستغلات :

سرمایه‌گذاری در ملک شامل مزایای جذابی است که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم مانند، عدم امکان سرقط املاک است که یک مزیت بزرگ در مقابل سایر بازارها محسوب می‌شود. یکی دیگر از مزایای این بازار عدم نیاز به دانش خاصی است؛ و اما مزیت اصلی این بازار که همگان را به خود جذب کرده است این است که، علاوه بر سودی که بر اساس نوسان قیمت در هنگام فروش آن کسب می‌کنید همزمان می‌توانید سود حاشیه‌ای نیز از این سرمایه گذاری به دست آورید که شامل اجاره یا رهن دادن ان ملکی است که برای سرمایه گذاری خریده‌اید. 

نکته آخر :

برای مشاهده بهترین سرمایه گذاری های کنونی به  اینجا مراجعه کنید.

 

 

گردآوری شده توسط : سعید فلاحتی

سایر مطالب در اطلاعات عمومی

نمایندگان چه‌ خوابی برای مستاجرها دیده‌اند؟

اصرار نمایندگان مجلس بر «تعیین اجاره‌بها به جای بازار» باعث شده نسخه سوم اصلاحی از طرح ساماندهی بازار اجاره مسکن، اخیرا برای تایید نظر شورای نگهبان، روانه این شورا شود.

فصل چهارم: مؤلفه‌های مؤثر بر مذاکره - بخش اول

شناخت بستر و دلایل مذاکره از این جهت بسیار مهم است که در بسیاری از موارد، افراد به دلیل عدم تشخیص نیاز به مذاکره، قادر به انجام مذاکره نبوده و با انتخاب گزینه‌های دیگر از رسیدن به اهدافشان باز می‌مانن

فصل سوم: مذاکره تجاری - بخش دوم

شناخت بستر و دلایل مذاکره از این جهت بسیار مهم است که در بسیاری از موارد، افراد به دلیل عدم تشخیص نیاز به مذاکره، قادر به انجام مذاکره نبوده و با انتخاب گزینه‌های دیگر از رسیدن به اهدافشان باز می‌مانن

فصل سوم: مذاکره تجاری - بخش اول

شناخت بستر و دلایل مذاکره از این جهت بسیار مهم است که در بسیاری از موارد، افراد به دلیل عدم تشخیص نیاز به مذاکره، قادر به انجام مذاکره نبوده و با انتخاب گزینه‌های دیگر از رسیدن به اهدافشان باز می‌مانن

اغلب بانک‌‌ها به نهضت ملی مسکن، تسهیلات نمی‌دهند / برخی متقاضیان به دلیل اقساط سنگین، انصراف داده‌اند

رییس هیات مدیره انجمن انبوه سازان تهران با اشاره به عدم همکاری بانک‌ها با نهضت ملی مسکن گفت: اغلب بانک‌ها به نهضت ملی مسکن تسهیلات نمی‌دهند.

التهابات بازار اجاره مسکن سال 1403 نیز تکرار می‌شود

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند، اجاره‌بها با توجه به افق دید افزایشی قیمت مسکن در سال 1403، روندی افزایشی را طی می‌کند و در نتیجه امسال نیز برای مستاجران سال سختی را رقم خواهد زد.

شیش دنگ / انقلابی در صنعت مشاوره املاک آنلاین

با شیش دنگ، مشاوره املاک آنلاین را به آسانی تجربه کنید و از مزایای آن مانند دسترسی سریع به آگهی‌ها، قیمت‌های مناسب، مشاوره تخصصی و معاملات امن بهره‌مند شوید. همین حالا به جمع هزاران مشتری شیش دنگ بپیو

شیش دنگ در تمامی شهر های ایران

شیش دنگ در تمامی استان‌ها، شهرها ومحلات داخل کشور + برخی کشورهای همسایه آمادگی خدمات رسانی به شما عزیزان را دارد.

پیش‌بینی بازار مسکن و قیمت ها در آینده

بازار مسکن در ایران همواره یکی از مهم‌ترین و پویاترین بخش‌های اقتصاد کشور بوده است. این بازار در سال‌های اخیر با نوسانات و چالش‌های متعددی روبرو بوده که بر زندگی میلیون‌ها نفر از مردم ایران تاثیر گذاش

سورپرایز ویژه رئیس جمهور برای مددجویان بهزیستی

رئیس جمهور در آیین واگذاری ۳۳ هزار و۸۶۳ واحد مسکونی به مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد تصریح کرد: امروز بیش از ۳۳ هزار منزل تقدیم مددجویان می شود، تولید مسکن و بهره برداری از مسکن برای مدد جویان ۴۴ درص

‌ فصل دوم: اصول و فنون مذاکره - بخش نهم

شناخت بستر و دلایل مذاکره از این جهت بسیار مهم است که در بسیاری از موارد، افراد به دلیل عدم تشخیص نیاز به مذاکره، قادر به انجام مذاکره نبوده و با انتخاب گزینه‌های دیگر از رسیدن به اهدافشان باز می‌مانن

‌ فصل دوم: اصول و فنون مذاکره - بخش هشتم

شناخت بستر و دلایل مذاکره از این جهت بسیار مهم است که در بسیاری از موارد، افراد به دلیل عدم تشخیص نیاز به مذاکره، قادر به انجام مذاکره نبوده و با انتخاب گزینه‌های دیگر از رسیدن به اهدافشان باز می‌مانن