فصل پنجم: علم درآمدزایی - بخش اول

کتاب جذاب و پربار "علم پول درآوردن" اثر استاد برایان تریسی که توسط شاگرد مستقیم ایشان جناب دکتر مهدی نشاط به فارسی درآمده است، یکی از پربار ترین کتاب های حوزه موفقیت می باشد.

بعد از به کارگیری روشهای خرج کردن هوشمندانه و روشهای اثربخش مدیریت بدهی مطابق با اصول علم پول باید مطمئن شوید درآمد با جریان نقدی خوبی ایجاد میکنید هم برای سرمایه گذاری در پروژه های بیش تر و فرصتهای مالی هم برای شروع زندگی به سبک دلخواه تان

در این فصل برایان اصول و قوانین اثبات شده ای را به شما آموزش می دهد که برای ایجاد بالاترین درآمد ممکن باید از آنها تبعیت کنید. چه کارمند باشید چه مالک کسب و کار یا سرمایه گذار تمام وقت.

»دن

«برایان» اجازه بده با بحث درباره ی تجربه ای درآمدزایی زندگی خودت شروع کنیم در گذشته داستان خودت را برای ما تعریف کرده ای که در اوایل شروع دوره ی کاری ات با مشاغل سخت و کم درآمد شروع کردی و به کسب سالی میلیونها دلار پول نقد به عنوان نویسنده و مالک کسب و کار رسیدی بعضی از درسهای مربوط به ایجاد درآمد که به تامین مالی رویاهایت کمک کردند. کدام اند؟ 

برایان»

همه می خواهند همیشه درآمد بالایی به دست آورند که به آنها کمک کند رویاهایشان را محقق کنند. همه رویای داشتن پولی را دارند که بدون زحمت به صندوق پستی شان انداخته شود. آن طور که خودشان میگویند تا بدون کار و زحمت به پول برسند. این اندیشه تا حد زیادی خیال برداری ست. من داناترین افراد جهان را می شناسم که بیست و پنج سال با این خیال زندگی کرده اند. آنها همیشه می گویند. خودش است. باید ترفندی وجود داشته باشد. از این راه می توانم بدون کار کردن به سطح بالایی از درآمد برسم.

 

مشاهده ومطالعه خلاصه کتب کاربردی

 

در حقیقت تنها راه انجام این کار سرمایه گذاری وقت و پول است. بعده باید محصولاتی را تولید کنید که بفروشید یا دیگران بفروشند و محصولاتی که حق امتیاز کمیسیون سود سهام یا چیزهای دیگر به دست دهند. مثلا وقتی تصمیم گرفتم به سختی کار کنم که موفق شوم در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کردم معلوم شد این بهترین سرمایه گذاری بود که تا به حال انجام داده ام چون این بازار همیشه رو به رشد است. باثبات است. ارزشش همیشه بالا می رود. اجاره های کوتاه مدت و بلند مدت از املاک با تورم و افزایش هزینه های زندگی و به رشد خود ادامه می دهند. خواهید فهمید اکثر داراییهای بزرگ قبل از هر چیز در کسب و کارهای پررونق بنیان نهاده شده اند و بعد آن پول به املاک و مستغلات یا سرمایه گذاری های دیگری که پول نقد تولید میکنند هدایت شده است.

دن

بزرگترین برداشت غلط اکثر مردم درباره ی شیوه ی کسب درآمد بالا چیست؟

«برایان»

به موضوعی که قبلا درباره اش حرف زده ایم بر می گردم کار شما کالایی ست که مردم به پایین ترین قیمت ممکن و بالاترین کیفیت ممکن آن را می خرند

در چند سال گذشته من کار بسیار بزرگی در این حوزه انجام داده ام یکی بازسازی مدل کسب و کار نام دارد که مدل کسب و کار شما را بررسی می کند. دیگری بازسازی مدل زندگی شخصی نامیده می شود و به مدل زندگی شخصی شما نگاه دارد. هر دو مدل روش شناسی های ایجاد درآمد هستند؛ چطور برای یک کسب و کار به سود دست یابید، چطور برای خودتان درآمد کسب کنید؟

پاسخ این است که نود درصد از درآمدتان با کیفیت کارتان تعیین می شود؛ در واقع کار شما با کار کسانی که همان کار را انجام می دهند. مقایسه می شود. نود درصد از موفقیت نان در کسب و کار نتیجه ی کیفیت محصول شما در مقایسه با محصول رقبای شماست، یعنی کسانی که همان محصول را ارائه میدهند که کارایی مشابه با محصول شما دارد. بیش ترین تمرکز شما باید روی افزایش کیفیت محصول یا خدمات تان به عنوان شرکت و افزایش کیفیت کارتان به عنوان فرد باشد.

مثالی می زنم یکی از دوستانم که تاجر بسیار ثروتمند، موفق و محافظه کاری ست به جراحی قلب باز نیاز داشت می گفت «وای با این که همه چیز این روزها کاملا استاندارد است. مردم روی تخت جراحی قلب باز می میرند.

 

مشاهده سریع آگهی های ملکی محله زعفرانیه تهران

 

او شروع به تحقیق کرد تا بهترین جراح کشور را پیدا کند که متخصص این نوع جراحی باشد. یک کلینیک در کلیولند پیدا کرد که به داشتن برترین متخصصان جراحی قلب دنیا در سطح جهان شهرت دارد با پزشکش تماس گرفت و بالاخره ترتیب کارها را داد و بعد برای جراحی به کلیولند پرواز کرد. هفت روز در بیمارستان بود و با جت شخصی برگشت. به من گفت «اگر میخواهی عمل قلب باز کنی این جراح عالی ست. او این جراحی را بیش از پنج هزار بار انجام داده و نرخ موفقیتش صد درصد است. اگر بخواهی عمل قلب باز کنی و کاملا مطمئن باشی که به هوش می ایی و بعد از آن زندگی عادی داشته باشی باید پیش این دکتر بروی

البته این پزشک دستمزد هنگفتی میگیرد. ممکن است جراح قلب باز در یک شهر عادی حدود پنجاه هزار دلار بگیرد؛ این جراح بخصوص  دویست و پنجاه هزار دلار میگیرد. فقط این نیست او روزی چهار جراحی انجام می دهد. جراحی قلب باز تقریبا نود و دو دقیقه تا دو ساعت طول می کشد.

این را خبر دارم، چون بعدها من هم با پزشک دیگری عمل قلب باز انجام دادم که او هم یکی از بهترین جراحان کشور بود و پنج هزار جراحی انجام داده بود و روزانه دو تا چهار نفر را جراحی میکرد. قبل از جراحی فقط یک بار او را میبینید دفعه ی بعدی که با هم مواجه می شوید بی هوش هستید. او جراحی را انجام میدهد و شما دیگر هیچ وقت او را نمی بینید. او نابغه است و احتمالا برای هر عمل جراحی، دو تا چهاربار در روز صد و پنجاه هزار تا دویست و پنجاه هزار دلار دستمزد می گیرد، چون در رشته ی خودش قطعا نخبه است.

از این مثال استفاده میکنم تا تاکید کنم اگر قرار است پولی را سرمایه گذاری کنید برای تعالی واقعی خودتان در کاری که انجام می دهید سرمایه گذاری کنید. در سمینارهایم در مورد این موضوع بارها و بارها صحبت میکنیم از شما نمی خواهم مدال طلای المپیک را برنده شوید با نفر اول شوید فقط بین ده درصد برتر باشید، چون کل پول در آن جا وجود دارد.

یکی از دلایل حضور نداشتن مردم در بین ده درصد برتر رشته ی خودشان این است که کلا رشته ی اشتباهی را انتخاب کرده اند و توانایی انجامش را ندارند ولی دلیل اصلی این است که آنها هیچ وقت تصمیم نگرفته اند بین ده درصد برتر باشند و بدون زحمت پیش رفته اند. به سطح مشخصی از شایستگی رسیده اند و بعد بدون زحمت ادامه داده اند.

 

 مشاهده کتاب‌‌های دیگر حوزه موفقیت

 

یکی از مهم ترین مطالعات در باب عملکرد نخبگان را دکتر «کی اندرس اریکسون در دانشگاه فلوریدا انجام داده است. او می گوید هفت هزار تا ده هزار ساعت کار سخت ظرف پنج تا هفت سال برای رسیدن به سطح عملکرد نخبگان لازم است.

او عمده ی کارش را با موسیقیدانان و البته متخصصان رشته های دیگر هم انجام داده است. مالکوم گلدول» کتاب تافته های جدا بافته» را با استناد به تحقیقات اریکسون نوشته است و بعد، «جفری کالوین» از  مجله ی فورچن کتاب مبالغه درباره ی استعداد را دقیقا بر اساس همین ایده نوشت لازم نیست برای شروع استعداد داشته باشید، ولی اگر واقعا وقت بگذارید میتوانید خودتان را پرورش دهید و به نقطه ای برسید که عملکرد فوق العاده ای داشته باشید.

تا وقتی در حوزه ی مناسب کار میکنید پس آن را دوست دارید از آن لذت می برید و با دل وجان انجامش میدهید از این که بهتر و بهتر شوید. لذت میبرید نمیتوانید در کاری که دوستش ندارید با دلتان با آن نیست عالی باشید.

به هر روی اریکسون متوجه شد که افراد معمولی در هشتاد درصد پایینی برای پرورش شایستگی و اعتماد به نفس در شغل شان کار می کنند و بعد متوقف میشوند و هرگز بهتر نمی شوند. افراد معمولی هشتاد درصد از جمعیت ده سال بعد از شروع اولین شغل شان از نظر سازنده بودن هیچ تفاوتی با یک سال بعد از شروع شغل شان نمی کنند. فقط بیست درصد از مردم به رشد و تعالی ادامه می دهند.

گری بکر اقتصاددان برنده ی جایزه ی نوبل مطالعه ی جالبی انجام داد. او متوجه شد میانگین درآمد مردم هشتاد درصد پایینی تا وقتی شاغل هستند سالی دو یا سه درصد افزایش پیدا می کند. هزینه ی زندگی تقریبا به همین میزان بالا می رود. پس آنها هیچ وقت پیشرفت نمی کنند. درآمد بیست درصد بالایی به طور میانگین سالی ۱۱٫۸ درصد افزایش پیدا میکند چون آنها همیشه در حال یادگیری، رشد و افزایش مهارتهای شان هستند و در رشته ی خودشان هر روز بهتر و بهتر می شوند.

پس چرا افراد درآمد بالا دارند؟ چون کارشان را خیلی خوب انجام می دهند.

چند مثال عالی میزنم به سراشپزهای رستورانهای درجه یک مثل الن دوکاس فکر کنید که رستورانی را در نیویورک اداره می کنند. این رستوران شهرت جهانی دارد. به طور کامل رزرو میشود و مردم به راحتی شبی پانصد تا هزار دلار برای دو نفر خرج میکنند که در آن جا شام بخورند

 

مشاهده جزئیات وخرید کتاب علم پول درآوردن

 

جهت تهیه این کتاب ارزشمند و کاربردی با شماره زیر تماس بگیرید.

مجید کیوان پور : 09129374020

 

مطالعه بخش بعدی این فصل کتاب

 

سایر مطالب در خلاصه کتاب‌ها

فیفا رنکینگ جدید: آرژانتین همچنان در صدر

به گزارش شیش دنگ، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) جدیدترین رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال را منتشر کرد. در این رده‌بندی، تیم ملی آرژانتین با حفظ صدرنشینی خود، همچنان بر قله فوتبال جهان ایستاده است. تیم‌های

آغاز صدور احکام جدید حقوق بازنشستگان

بازنشستگان عزیز، آیا نگران حقوق و مزایای خود هستید؟ آیا می‌خواهید بدانید که احکام جدید حقوق شما کی صادر می‌شود؟ خبر خوش این است که مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از آغاز فرآیند صدور احکام جدید و همسان‌

حاشیه‌نشینی، ثمره تلخ سیاست‌های ناکارآمد مسکن

به گزارش شیش دنگ، فصل نقل و انتقالات مسکن به نیمه رسیده است، اما بازار اجاره همچنان در تب و تاب است. گرانی بی‌سابقه اجاره بها، مستاجران را به حاشیه شهرها و سکونتگاه‌های ارزان‌تر می‌راند. آیا سقف تعیین

خانه‌دار شدن با بودجه کم در تهران

در هیاهوی بازار مسکن تهران، که اجاره‌ها سر به فلک می‌کشند و قیمت‌ها سرسام‌آورند، رویای خانه‌دار شدن برای بسیاری دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد. اما شیش‌دنگ به شما نوید می‌دهد که این رویا، آنقدرها هم دور از

فصل ششم: تاثیرگذاری در روابط - بخش هفتم

در این کتاب دکتر مهدی نشاط الهام بخشی به خود و دیگران برای کسب بهترین ها را از بیان استاد خویش آقای "برایان تریسی" به زبان فارسی ترجمه نموده است.

فصل ششم: تاثیرگذاری در روابط - بخش ششم

در این کتاب دکتر مهدی نشاط الهام بخشی به خود و دیگران برای کسب بهترین ها را از بیان استاد خویش آقای "برایان تریسی" به زبان فارسی ترجمه نموده است.

املاک تجاری در اسپانیا: دروازه‌ای به سوی فرصت‌های طلایی سرمایه‌گذاری

اسپانیا، با اقتصاد پویا و موقعیت جغرافیایی استراتژیک خود، به عنوان یکی از مقاصد جذاب سرمایه‌گذاری در اروپا شناخته می‌شود. در این میان، بازار املاک تجاری اسپانیا با تنوع فراوان و پتانسیل رشد بالا، توجه

فصل ششم: تاثیرگذاری در روابط - بخش پنجم

در این کتاب دکتر مهدی نشاط الهام بخشی به خود و دیگران برای کسب بهترین ها را از بیان استاد خویش آقای "برایان تریسی" به زبان فارسی ترجمه نموده است.

فصل ششم: تاثیرگذاری در روابط - بخش چهارم

در این کتاب دکتر مهدی نشاط الهام بخشی به خود و دیگران برای کسب بهترین ها را از بیان استاد خویش آقای "برایان تریسی" به زبان فارسی ترجمه نموده است.

فصل ششم: تاثیرگذاری در روابط - بخش سوم

در این کتاب دکتر مهدی نشاط الهام بخشی به خود و دیگران برای کسب بهترین ها را از بیان استاد خویش آقای "برایان تریسی" به زبان فارسی ترجمه نموده است.

فصل ششم: تاثیرگذاری در روابط - بخش دوم

در این کتاب دکتر مهدی نشاط الهام بخشی به خود و دیگران برای کسب بهترین ها را از بیان استاد خویش آقای "برایان تریسی" به زبان فارسی ترجمه نموده است.

فصل ششم: تاثیرگذاری در روابط - بخش اول

در این کتاب دکتر مهدی نشاط الهام بخشی به خود و دیگران برای کسب بهترین ها را از بیان استاد خویش آقای "برایان تریسی" به زبان فارسی ترجمه نموده است.