بلوار اندرزگو

بلوار شهید اندرزگو یکی از خیابان‌های شمال شرقی شهر تهران میباشد. این بلوار که در منطقه ۱ شهرداری تهران جایی گرفته‌است، دارای دسترسی از چهارراه کامرانیه در سمت شرق و پس از گذر از ۳۵ متری قیطریه، به بلوار کاوه در سمت غرب منتهی می‌شود. همجواری محهله های کامرانیه فرمانیه چیذر به این محله میباشد. علت نامگذاری این بلوار به دلیل افتخارات سید علی اندرزگو که مخالف و مبارز حکومت شاهنشاهی بود . این بلوار در سال 1383 ساخته شد و در سال ۱۳۸۵ با هزینه 50 میلیارد تومانی به پایان رسید ؛ عرض این بلوار 35 متر میباشد که همچنین دارای طولی به انداره 3 کیلومتر است و در جهت شرقی و غربی میباشد . در حاشیه بلوار اندرزگو تعداد زیادی آبمیوه‌فروشی و رستوران فست فود وجود دارد. این خیابان به یکی از مراکز اصلی برای توریست های شبانه جوانان تهرانی بدل شده‌است. به همین دلیل، نیمه‌شب‌ها در این بلوار بار ترافیکی بسیار سنگینی وجود دارد.
بلوار اندرزگو

کجا بریم دور دور

کجا بریم دور دور

 

یکی از معروف ترین و پرتردد ترین خیابان های منطقه یک تهران که از خیابان شریعتی تا بلوار کاوه ادامه دارد، منطقه خوش آب و هوا و خاص در شمال شرق شهر تهران می‌باشد. اندرزگو خیابانی پر تردد در میان خیابان‌های منطقه یک شهرداری تهران می باشد و از محله های معروف اطراف اندرزگو، می‌توان فرمانیه، کامرانیه، چیذر و قیطریه را نام برد.

خیابان شهید اندرزگو در کنار شلوغی که به دنبال دارد یکی از زیبایی های منطقه است که به نوبه خود با ویژگی های خاصی که دارا می‌باشد و در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم، طرفداران بسیار زیادی دارد.

 

تاریخچه و نامگذاری محله اندرزگو

تاریخچه اندرزگو

 

در اعصار و قرون قدیم کوچه بسیار باریکی در سمت راست باغ قیطریه قرار داشته است که اهالی و ساکنین این محله از طریق آن به محله دزاشیب رفت و آمد داشته و از این مسیر تردد می نمودند.

عملیات تعریض و گسترده کردن این مسیر در سال 1383 هجری شمسی شروع می شود و بعد از گذشت دو سال از شروع تعریض این خیابان پر تردد، کوچه باریک به خیابانی به طول حدودا 3 کیلومتر و عرض 35 متر تبدیل می شود که نام آن را به اسم سید علی اندرزگو، مبارز قدرتمند ضد حکومت پهلوی (که در ادامه به معرفی این شخصیت مبارز به تفصیل خواهیم پرداخت) نامگذاری می کنند.

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله اندرزگو تهران

 

سید علی اندرزگو

شهید علی اندرزگو

سید علی اندرزگو متولد سال 1318 شمسی در تهران چشم به جهان گشود، پدر او سید اسدالله پس از سال ها بنایی روی به خرده فروشی در بازار تهران آورد، سید علی به دلیل ضعف مالی که خانوادگی دچار آن بودند، درس خود را رها می کند و با برادر کوچک تر از خودش به نجاری در یک کارگاه مشغول به کار می شوند. وی از همان سنین نوجوانی شیفته شخصیت نواب صفوی و کسانی بود که خود را فدای اسلام می کردند و از آنها می آموخت، شب ها بعد از پایان زمان کاری به سراغ مطالعه می رفت و به تحصیل راجب فقه و اصول مربوط به مسجد هرندی گذراند. علی اندرزگو بعد از گذشت چندین سال از کار در بازار دست کشید و تا آخرین لحظه زندگی اش به اشتغال به فعالیت های مختلف برای سرنگونی رژیم شاه پرداخت. او با خطرات زیادی گذران عمر می‌‌‌کرد و مدام در سفر بود تا جان خود را در برابر نیروهای ساواک حفظ کند. سید علی اندرزگو پس از 15 سال پنهان کردن خود از ساواک، روز دوم شهریور ماه سال 1357 توسط نیروهای بی رحم ساواک در خیابان محاصره شد و به شهادت رسید. 

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله اندرزگو تهران

 

اندرزگو، ازگذشته تا امروز

اندرزگو گذشته تا حال 

خیابان شهید اندرزگو از چهارراه کامرانیه شروع می شود و در امتداد این بلوار پر تردد و محبوب به بلوار کاوه ختم می شود. در این مسیر گذر های مهمی وجود دارد که به محلات سنتی و مدرنی مانند چیذر، اختیاریه و فرمانیه دسترسی پیدا می کنند. قدیم ها، زمانی که هنوز پل صدر احداث نشده بود، این بلوار سراسر از مغازه های تعمیرات خودرو، چوب فروشی و قلیان فروشی بوده است و سپس بعد از احداث پل صدر ساختار اندرزگو تغییر می کند و جایگزین صنف های قبلی، کافه ها، رستوران ها و مراکز تجاری تفریحی شدند که فضای این خیابان را کاملا تغییر دادند و شرایط برای اوقات فراغت و تفریح افراد فراهم شد. امروزه به دلیل ازدیاد تردد در ایام تعطیل سال و همینطور ساعات پر ترافیک، تردد از این مسیر در این ایام به سختی صورت می گیرد، که با این وجود این مسیر مخاطبان و گردشگران خاص خود را دارد.

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله اندرزگو تهران

 

حمل و نقل

راه های ارتباطی اندرزگو

 

در صورت نبودن ترافیک، بلوار اندرزگو دسترسی سریع و راحتی به سایر نقاط در مناطق دیگر تهران دارد و خطوط تاکسی فعال، خط اتوبوس و همینطور ایستگاه مترو های نزدیک، از جمله متروی قیطریه رفت و آمد را به این منطقه بسیار آسان می کند.

خط اتوبوس عبوری از این بلوار خط شماره (217) می‌باشد که مبداء حرکت آن از شهرک صدف منتهی به محله سوهانک به سمت بلوار صبا تقاطع خیابان شریعتی(ایستگاه مترو قیطریه) می باشد که سرتاسر خیابان اندرزگو را طی می کند.

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله اندرزگو تهران

 

مراکز تجاری تفریحی اندرزگو

اندرزگو که اکنون یکی از مراکز گردش و تفریح مردم است، شب های شلوغ و بسیار زیبایی به همراه دارد. از ابتدا تا انتهای اندرزگو چندین مرکز تجاری تفریحی جهت خرید و سپری کردن اوقات فراغت وجود دارد که هر کدام با ویژگی و مزایای خاص خود محیطی متمایز و جذاب برای افراد تشکیل داده اند.

 

مرکز خرید سانا

سانا سنتر

 

مجتمع تجاری سانا سنتر در شهریور ماه 1396 به صورت رسمی شروع به کار کرد. در این مجتمع محبوب انواع پوشاک، لوازم آرایشی و رستوران های برند و مغازه های اکسسوری، فرش،ظرف و ظروف و... در حال فعالیت هستند که شامل برند های معروف و لاکچری نیز می‌باشد. مجتمع سانا سنتر چندین طبقه پارکینگ دارد و از امکانات رفاهی مکفی برای راحتی افراد برخوردار است از جمله این امکانات می توان به پارکینگ معلولین، نمازخانه، جایگاه مادر و کودک، شارژ تلفن همراه و سالن زیبایی اشاره کرد. در بالای دو طبقه تجاری مجتمع سانا، فودکورت بی نظیری قرار دارد که به روف گاردن این مرکز خرید منتهی می شود. روف گاردن یا پشت بام سرسبز مجتمع سانا سنتر با ظرفیت بسیاری که دارد محیطی آرام و بسیار دنج، جهت تفریح و گذران زمان فراغت به همراه سرو غذا و نوشیدنی های کلاسیک و مدرن رستورانی و کافه ای مناسب کلیه سنین می باشد.

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله اندرزگو تهران

 

مرکز خرید کوه نور

کوه نور

پاساژ کوه نور اندرزگو که تقاطع چهارراه کامرانیه واقع شده است، علیرغم نداشتن شهرت چندان، همچنان مخاطبان و مشتریان خاص خود را دارا می باشد.

 

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله اندرزگو تهران

 

مجتمع تجاری آوان

آوان سنتر

 

آوان، مجتمعی لاکچری در خیابان شهید اندرزگو است. این مجموعه که مهندسی و ساخت آن به دست شرکت ثنانور انجام پذیرفت، در بهمن ماه سال 1396 هجری خورشیدی افتتاح شد. این مجتمع که در بین ساختمان های خیابان اندرزگو قد علم کرده شامل 22 واحد تجاری و 18 واحد اداری و پارکینگ با ظرفیت 50 خودرو دارد.

در این مجتمع تجاری زیبا فروشگاه های متعددی در قالب طلا فروشی، فرش فروشی، برند ساعت فروشی کیش بهین و همینطور برند های معروف دیگر مشغول به فعالیت می‌باشند، همچنین تالار پذیرایی مجتمع آوان با امکانات خاص و ویژه پذیرای میهمانان جهت برگزاری مراسمات و میهمانی های مجلل می‌باشد. 

جدا از این مراکز خرید، در سرتاسر خیابان اندرزگو فروشگاه های متعددی که برخی از آن ها شعبات برند های معروف در زمینه پوشاک و استایل، کافه رستوران های سرشناس، فروشگاه های موتور سیکلت و خودرو های لوکس و فروشگاه های گوشی موبایل و لوازم جانبی آن را شامل میشوند.

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله اندرزگو تهران

 

بهترین موقعیت

خیابان اندرزگو

 

خیابان ها و کوچه های محله اندرزگو اختلاف طبقاتی زیادی با یکدیگر ندارند و تقریبا همگی آنها در یک سطح می باشند، اما معروفیت و طرفدار بیشتر را خیابان هایی دارند که بیشتر به سمت نیاوران و فرمانیه می روند و این خیابان ها دارای رونق بیشتری هستند و برای خرید ملک مناسب اند.

 

زندگی در اندرزگو

خیابان شهید سلیمی(شمالی و جنوبی)، خیابان چیذری، خیابان ارکیده، خیابان اشکستان پور، و خیابان طالقانی از خیابان های معروف اندرزگو هستند که برای سکونت و خرید خانه بسیار موقعیت مناسبی دارند زیرا بر خلاف شلوغی و ترافیک سنگین اندرزگو، این خیابان ها بسیار دنج و آرام و کم رفت و آمد هستند.

بافت محله اندرزگو همانند برخی دیگر از محله های منطقه یک ترکیبی از بافت مدرن و بافت قدیمی است و  با اینکه فضای سبز زیادی ندارد نسبتا از آب و هوای خوبی برخوردار است.

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله اندرزگو تهران

 

معماری اندرزگو

 

به مرور زمان و با بالا رفتن میزان ساخت و ساز ملک و بازسازی در این منطقه قسمت های زیادی از حالت بافت خارج می شوند. از امکانات مشابه بین برج ها و ساختمان های نسبتا نوساز لابی و ورودی مجزا، مشاعات آبی (استخر، سونا، جکوزی)، سالن ورزش، سالن اجتماعات و روف گاردن می باشد.

در این منطقه ساختمان های نوساز و عالی از نظر کیفیت متریال، استاندارد نقشه و .. هستند که دسترسی خوب به تمام امکانات رفاهی را برای ساکنین فراهم کرده اند.

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله اندرزگو تهران

 

امکانات رفاهی

امکانات اندرزگو

 

در محله اندرزگو مدارس و مراکز آموزشی زیادی تاسیس شده که هم اکنون در حال فعالیت هستند. به طور مثال دبستان های همت، دبستان سراج، دبستان راهبرد دانش، دبستان رشد.. دبیرستان های ادیب فرزانه، رسالت، مصباح نور و آکادمی کنکوری آیندۀ برتر، پژوهشگاه دانش های بنیادی، مجتمع فرهنگی سیدالشهدا و غیره.

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله اندرزگو تهران

 

 

مراکز آموزشی اندرزگو

 

اسامی باشگاه و ورزشگاه های بلوار اندرزگو: ورزشگاه رشد، مجموعه آتا، اکستریم فیتنس، باشگاه اوتن، باشگاه ایکس بادی، باشگاه دینامیت، موج کلوب، یوگا سانا، باشگاه تن ور، مجموعه سناتور، لایف استایل و...

و همینطور استخر های این منطقه: استخر بانک مسکن، استخر فهمیده، استخر آفتاب فرمانیه، استخر الغدیر.

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله اندرزگو تهران

 

مراکز درمانی اندرزگو

 

کلینیک امید و کلینیک الماس فرمانیه، ساختمان پزشکان اندرزگو و توانبخشی رفیده از بیمارستان ها و امکانات درمانی در بلوار اندرزگو هستند.

در هر قسمت خیابان اندرزگو مراکز دینی، مساجد و حسینیه ها واقع هستند: مسجد صاحب الامر، مسجد نور و مسجد مفتخر، حسینیه کربلا و امام حسن مجتبی (ع).

 

مشاهده سریع کلیه آگهی های ملکی محله اندرزگو تهران

 

محله اندرزگو موقعیتی مناسب برای زندگی کردن می باشد، برای اشتغال و پیشرفت در کار و روند زندگی  پوئن های مثبت بسیاری به همراه دارد. از تفریح و کافه نشینی تا خرید و فروش ملک و سرمایه گذاری شرایط خوبی را می توان در این محله دارا بود.

 

جهت مشاهده قیمت خرید وفروش ملک در این منطقه و مشاهده آگهی های ملکی کلیک کنید 👉🏻

 

 

نویسنده: فاطمه امینی

 

 

جدید ترین ملک های فروش در بلوار اندرزگو

جدید ترین ملک های فروش در بلوار اندرزگو

فروش فوری آپارتمان زیر قیمت منطقه اندرزگو 105 متر

قیمت متری:
۱۴۷٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

فروش آپارتمان 130متری اندرزگو خوش نقشه/ 2 خواب

قیمت متری:
۲۳٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

فروش آپارتمان 140متر اندرزگو/بازسازی صفر تا صد لوکس

قیمت متری:
۲۱۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

فروش آپارتمان۱۳۰ متری ،دو خواب/اندرزگو

قیمت کل:
۳۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 10،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

فروش آپارتمان ۱۰۰ متری،دوخواب /بلوار اندرزگو

قیمت کل:
۱۸٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

فروش آپارتمان ۱۳۰ متری،دوخواب/ بلوار اندرزگو

قیمت کل:
۱۸٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

فروش آپارتمان ۱۳۰ متری،دوخوابه/بلوار اندرزگو

قیمت کل:
۳۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 3،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

اندرزگو ۱۴۵متر نقشه ک نور بی‌نظیر

قیمت کل:
۲۳٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
آسانسور،
تراس،

فروش آپارتمان 150متر ویو عالی بدون مشرف اندرزگو

قیمت متری:
۲۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 4،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،
تراس،

فروش آپارتمان260متری اندرزگو،۵خواب ،تک واحدی

قیمت کل:
۳۷٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 4،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش آپارتمان ۲۴۵ متری اندرزگو،پنج خواب،تک واحدی

قیمت کل:
۳۷٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 4،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

فروش کلنگی ۱۴۲۰ بر ۲۱ بهترین لوکیشن اندرزگو

قیمت کل:
۶۴۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
قیمت متری:
۴۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
پارکینگ،
انبار،

جدید ترین ملک های رهن و اجاره در بلوار اندرزگو

جدید ترین ملک های رهن و اجاره در بلوار اندرزگو

رهن و اجاره آپارتمان ۹۰ متری،دو خواب / بلوار اندرزگو

رهن:
۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۳۵٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 4،
پارکینگ،
آسانسور،

77 متر دفترکار بلوار اندرزگو رهن کامل

رهن:
۲٬۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۵٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 3،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

اندرزگو سلیمی شمالی مستغلات ۸۰۰ متر اجاره

رهن:
۶٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
انبار،
تراس،

92 متر اندرزگو، 2 خواب طبقه اول

رهن:
۸۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۱۹٬۰۰۰٬۰۰۰
پارکینگ،
انبار،

فرمانیه 91 متر، 2 خوابه،

رهن:
۱٬۶۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۱۲٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 3،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

91 متر فرمانیه، 2 خواب، فول امکانات

رهن:
۱٬۶۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۱۲٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 3،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

اپارتمان ۵۰ متری قیطریه

رهن:
۷۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۱۳٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 4،
پارکینگ،
آسانسور،
انبار،

رهن آپارتمان ۱۶۰ متری بلوار اندرزگو

رهن:
۱٬۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۱۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
انبار،

رهن آپارتمان ۱۸۰ متری بلواراندرزگو

رهن:
۱٬۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۱۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 1،
انبار،

رهن آپارتمان ۱۵۱ متری بلواراندرزگو،طبق ۵

رهن:
۱٬۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
اجاره:
۳۵٬۰۰۰٬۰۰۰
طبقه 5،
پارکینگ،
انبار،

محلات دیگر منطقه یک شهرداری تهران

محلات دیگر منطقه یک شهرداری تهران

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در آجودانيه

این منطقه به هنوان یکی از محله‌های خوش آب و هوای شمالی تهران محسوب می‌شود و به اصطلاح جزء مناطق بالاشهر و مرفه نشین تهران به شمار می‌آید. جایی گرفتن محله آجودانیه در منطقه یک تهران، منجر به خوش آب و ه

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در اراج

محله آراج یکی از محله های قدیمی تهران حساب میرود که دارای باغهای و بوستان های زیبای زیادی است و همچنین دارای آب و هوای بسیار خوبی هست ، نام قدیمی این محله ارفعیه بود بعد ها به اراج تغییر نام دادند .

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در ازگل

محله ازگل یکی از مناطق اعیان­ نشین و لاکچری شهر تهران می­باشد که در سمت شمال شرق تهران قرار گرفته است. این منطقه به سبب مجاورت با رشته کوه البرز دارای آب و هوای مناسبی می­باشد که زمستان­های بسیار سردی

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در اقدسیه

اقدسیه، محلی در سمت شمال شهر تهران است که از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است. اقدسیه، محله‌ای در شمیران است که در شمال شرق شهر تهران قرار گرفته است، جزو منطقه 1 شهرداری و شهرستان شمیرانات بشمار می‌ر

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در الهيه

الهیه محله‌ایی در شمال شهر پایتخت است که از برج‌های مسکونی مدرن، مراکز خرید لوکس و آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است، یکی از محله‌های اعیان‌نشین تهران است که افرادی با وضعیت اقتصادی بسیار خوب در آن زن

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در امام زاده قاسم

یکی از محله های شمال شهر تهران است، محلی بسیار مناسب که برای برگذاری مراسمات مذهبی و تفرجگاهی و فرهنگی برای مردم از دیرباز تا به اکنون است. این منطقه به دلیل داشتن آب وهوای کوهستانی و لطیف از دیرباز ت

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در اوین

اوین محله‌ایی در منطقه 1 شهرداری تهران میباشد، این محله در شمال شهرستان شمیرانات جایی دارد. این محله در گذشته دارای باغات و بوستان ها و فضای سبز بسیار زیبای بود که امروزه با تغییرات و توسعه شهر سازی و

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در باغ فردوس

محله باغ فردوس در منطقه ۱ شهر تهران و شمال شهر قرار دارد. محله‌ای که راستایی شمالی – جنوبی دارد و اسم خود را از بنای عمارت باغ فردوس وام گرفته است. بعد از عمارت باغ فردوس مهمترین بخش این محله میدان تج

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در بام تهران

بام تهران به حدفاصل انتهای خیابان ولنجک تا ایستگاه اول تله‌کابین توچال گفته می‌شود. این محله دارای اب و هوای بسیار مطلوبی است، می‌تواند گزینه خوبی برای ترک کردن شلوغی و ترافیک و صدای شهر باشد . البته

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در بلوار اندرزگو

بلوار شهید اندرزگو یکی از خیابان‌های شمال شرقی شهر تهران میباشد. این بلوار که در منطقه ۱ شهرداری تهران جایی گرفته‌است، دارای دسترسی از چهارراه کامرانیه در سمت شرق و پس از گذر از ۳۵ متری قیطریه، به بلو

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در پارک وی

محله‌ایی در شمال شهر تهران است که از امکانات بسیار خوبی برخوردار است، دارای آب و هوای بسیار خوبی است و هر شخصی تمایل دارد در این محله سکونت داشته باشد. به سبب وجود سفارخانه‌های متعدد می‌توانید افراد غ

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در پل رومی

پُلِ رومی نام محله و پلی در شمال شهر تهران و منطقه شمیران است. رودخانه مقصودبیک از زیر این پل میگذرد که ارتباط بین دو سمت خیابان (از سمت خیابان شریعتی به الهیه) را به یک دیگر وصل می کند. چون که سفارت

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در تجریش

محله تجریش مرکز بخش لواسانات شهرستان شمیرانات استان تهران است و در منطقهٔ ۱ شهر تهران واقع شده‌است.درازای محله تجریش 3 کیلومتر میباشد که بر اساس آخرین داده های موقعیت جغرافیایی به دست آمده. میدان تجری

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در جعفر آباد

جعفر آباد از جمله مناطق بسیار زیبای محله شمیرانات است که دارای حکایات جذابی نیز می باشد. خیابان جعفر آباد در ایام قدیم دارای باغ و بوستان های فراوانی بود که دیگر حس و حال قدیمی خود را ندارد زیرا که ای

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در جماران

جماران یکی از محله های خوش آب و هوای منطقه یک تهران است، این قسمت از توابع شهرستان شمیرانات به حساب می رود. این محله به دلیل سکونت امام راحل و آیت الله رفسنجانی برای اکثر مردم شناخته شده میباشد و به ع

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در جمشیدیه

جمشیدیه محله‌ایی است در شمال شهر تهران که در دامنه قله کلکچال از توابع شهرستان شمیرانات است واقع شده است. از جمله شاخصه‌های این محله میتون به پارک زیبا و بزرگ جمشیدیه اشاره کرد که از جاذبه‌های دیدنی

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در چیذر

چیذَر نام محله و دهکده‌ای در شمیران واقع در شمال شهر تهران است. این محله که در شهرستان شمیرانات و منطقه ۱ شهرداری تهران جایی دارد، دارای دسترسی از جهت شمال به خیابان فرمانیه (شهید دکتر لواسانی) و بلوا

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در حصار بوعلی

حصاربوعلی، محله‌ایی در شمال تهران است که از امکانات بسیار خوبی برخوردار است. یک از قدیمی ترین محله های پایتخت محله حصاربوعلی میباشد. محله‌ای در شمال شهر تهران است که در منطقه 1 شهرداری جایی گرفته است.

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در حکمت

محله‌ایی در منطقه یک شهر تهران است، این محله دارای قدمت زیادی است . و همچنین دارای امکانات رفاهی، آموزشی، گردشگری و تاریخی متعددی است.در این محله افراد معروف و بنامی نیز زندگی کرده اند. یکی از نشان ها

خرید و اجاره ملک، آپارتمان در دارآباد

محله دارآباد یکی از محله های شمال شرق تهران میباشد و در ابتدا روستایی بود که پس از رشد و توسعه و ساخت ساز شهری به عنوان یکی از محله های اصلی تبدیل شد. ارتفاع از سطح دریا ازاد این محله نیز 1700 متر میب
سوالات متداول

آیا از سازنده ساختمان آپارتمان بخریم یا باید مالک ضمن موافقت، قرارداد را امضاء کند؟

این سؤال بسیار مهم و جنبه حیاتی دارد. اگر قصد خرید یا پیش‌خرید آپارتمانی را از یک ساختمان دارید و فروشنده آن سازنده همان ساختمان است حتماً به دو مورد توجه کنید، اول این‌که واحدها بین ملک و سازنده تقسیم‌شده باشد و در قرارداد مشارکت یا جداگانه تقسیم‌نامه تنظیم کرده باشند دوم اینکه سازنده حق فروش داشته باشد و اینکه آیا برای فروش شرطی گذاشته‌شده یا خیر. برای مثال ممکن است در قرارداد مشارکت شرط شده، سازنده بعد از ۸۰ درصد پیشرفت یا بعد از مرحله سفت‌کاری حق فروش یا پیش‌فروش واحدهای خود را دارد. اگر این موارد رعایت نشود، مالک می‌تواند از طریق دادگاه ابطال مبایعه‌نامه فی‌مابین سازنده و پیش خریدار را بخواهد.

قصد خرید آپارتمان از خانه‌های مسکن مهر فلان شهر، معامله‌ای صحیح است؟ چه شرایطی را باید رعایت کنم تا با مشکل قانونی مواجه نشوم؟

ازنظر قانون مدنی با وقوع عقد بیع مالکیت کاشانه از فروشنده به خریدار منتقل می‌شود. در خصوص خانه‌های مسکن مهر چون غالباً اسناد مالکیت صادر نشده ازاین‌جهت مشکلاتی برای انتقال رسمی ملک وجود دارد. که توصیه می‌کنیم اولاً قبل از انجام معامله به شرکت قانونی مربوطه که خانه موضوع معامله متعلق به اعضای آن است مراجعه کنید و مالکیت فروشنده را نسبت به آن کاشانه احراز کنید. سپس جویا شوید که قرارداد یا شرطی مبنی بر منع نقل‌وانتقال وجود نداشته و قبلاً هم به کسی واگذار نشده باشد و همچنین اینکه بدهی احتمالی فروشنده به‌عنوان سهامدار چه میزان است و متراژ دقیق و امکانات آن را از مدیرعامل یا نماینده او بپرسید. پس از حصول اطمینان اولیه اقدام به تنظیم مبایعه‌نامه کنید و متعاقباً به دفترخانه اسناد رسمی بروید و یک صلح‌نامه با موضوع صلح حقوق ناشی از عضویت در شرکت تعاونی مسکن فلان را از فروشنده با کلیه اختیارات بعلاوه یک وکالت تام بلاعزل با حق توکیل به غیر با تمام اختیارات دریافت کنید.
فروشنده باید در مبایعه‌نامه شرط کند پس از تاریخ قرارداد مسئولیت هرگونه بدهی، وام، مالکیت و سایر هزینه‌ها بر عهده خریدار است و در صورت عدم پرداخت آن عواقب احتمالی آن ازهرجهت بر عهده خریدار می‌باشد و فروشنده هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.
ضمناً دو طرف پس از اقدامات فوق باید به دفتر شرکت تعاونی مسکن مراجعه کنند و کپی برابر اصل وکالت‌نامه، صلح‌نامه و مبایعه‌نامه را به شرکت تحویل بدهند و مقابل نام فروشنده، نام خریدار درج شود تا مسئولین شرکت متوجه انتقال سهم عضو قبلی بشوند و نامه‌ها و ابلاغیه‌های بعدی را به خریدار تسلیم کنند.

آیا وقتی آپارتمانی را به شخصی به نام الف با مبایعه‌نامه فروختم و هنگام انتقال رسمی از من خواسته شود آن را به فرد دیگری به نام «ج» منتقل کنم آیا امکانپذیر است یا مشکل‌ساز خواهد بود؟

اگر توافقات فوق شفاهی باشد احتمالاً در آینده با خطر شکایت فروش به مال غیر مواجه می‌شویم. چون طی مبایعه‌نامه به فرد الف فروخته‌اید و طی سند رسمی «ج» انتقال داده‌اید ولی هیچ‌گونه مدرکی دال بر این توافق ندارید. پس بهتر است توافقات فوق مکتوب شده و به امضای طرفین و فرد ج برسد. یا اینکه مبایعه‌نامه اول اقاله شود و طرفین اقرار به تسویه‌حساب کامل کنند و سپس مبایعه‌نامه جدید بین مالک و خریدار جدید تنظیم شود تا جلوی هرگونه سوءاستفاده احتمالی و تبانی بین خریدار اول و خریدار دوم گرفته شود تا فروشنده با چالش و تعقیب کیفری فروش مال غیر مواجه نگردد.

یک واحد آپارتمان را از یک سازنده پیش‌خرید کردم و با گذشت شش ماه از پایان قرارداد، تاکنون از تحویل آن به واسطه اختلاف با مالک تخطی کرده است، چه اقدامی لازم است انجام بدهم؟

اگر کاشانه را از سازنده خریده‌اید چنانچه سازنده به‌صورت قدر سهم مثلاً سه دانگ از شش‌دانگ رسماً از کل ملک شریک باشد و نسبت به واحدها تقسیم‌نامه بین مالک و سازنده موجود باشد و طرفین برای مفاد قرارداد مشارکت در ساخت حق پیش‌فروش تمام یا تعدادی از واحدهای خود را داشته باشند، و به هر دلیلی سازنده از تحویل آن به پیش خریدار امتناع کند یا به دلیل اختلاف با مالک نتوانسته پایان کار و صورت‌جلسه تفکیکی و اسناد واحدها را از اداره ثبت دریافت کند، در این صورت باید هم علیه مالک و هم سازنده به‌واسطه شراکت در کل ملک اقامه دعوا شود چون ملک مشاع است و واحدها هنوز تفکیک نشده‌اند.

یک واحد آپارتمان را از مالک یک ساختمان پیش‌خرید کرده‌ام ولی با وجود انقضای مهلت تحویل آن به دلیل اختلاف با سازنده هنوز ملک در مرحله سفت‌کاری متوقف شده و دو طرف علیه هم در دادگاه اقامه دعوا کرده‌اند، حال با توجه به قرارداد پیش‌خرید و تعیین خسارت دیرکرد روزانه آیا می‌توانم علیه مالک اقامه دعوا کنم یا خیر؟

وجود اختلاف و دعوا فی‌مابین مالک و سازنده تأثیری در تعهد فروشنده (مالک) در مقابل پیش خریدار ندارد. بنابراین در غیر موارد فورس ماژور در صورت تأخیر در تحویل کاشانه، می‌توان علیه پیش فروشنده برای مطالبه خسارت در تحویل کاشانه در مرجع قضایی اقامه دعوا نمود.

یک واحد آپارتمان پیش‌خرید کرده‌ام و فروشنده با کلی نواقص و ایراد قصد دارد آن را به اجبار با ارسال اظهارنامه تحویل دهد آیا می‌توانم از تحویل آن امتناع کنم؟

قبل از تحویل آن توصیه می‌کنیم از طریق شورای حل اختلاف محل وقوع اقدام به تأمین دلیل کنید تا یک نفر کارشناس رسمی دادگستری در رشته عمران از محل کاشانه بازدید به عمل آورد و موارد نقض و ایراد احتمالی و این‌که آیا کاشانه در شرایط موجود قابلیت سکونت و بهره‌برداری کامل را دارد یا خیر. برای مثال عدم اخذ گواهی استاندارد آسانسور و نقص در ایمنی آن برای طبقات چهار و بالاتر می‌تواند از موانع بهره‌برداری کامل باشد و خریدار می‌تواند از تحویل واحد خودداری کرده و پس از تأمین دلیل علیه فروشنده در دادگاه اقامه دعوا نماید.

قصد فروش آپارتمانی را دارم و حسب توافق قرار شده خریدار بابت مراحل زمان‌بندی پرداخت ثمن معامله چند فقره چک شخصی به من تسلیم کند اولاً نحوه تکمیل چک چگونه باشد و ثانیاً در صورت برگشت می‌توانم مبایعه‌نامه را فسخ کنم یا خیر؟

چک‌ها باید متعلق به خریدار باشد و مشخصات وی زیر چک درج‌شده باشد و اگر از چک فرد دیگری استفاده می‌کند برای جلوگیری از ادعای سرقتی یا مفقودی یا جعلی بودن چک، حتماً صاحب حساب و صادرکننده چک حضوراً زیر قرارداد را بخواهید امضاء و اثرانگشت نماید. مشخصات چک را در قرارداد بنویسید، و خریدار نیز به‌عنوان ضامن باید پشت چنین چک‌هایی را امضاء کند.
بهتر است در قرارداد ذکر کنید در صورت برگشت هریک از چک‌ها فروشنده ظرف مدت یک ماه از برگشت هر یک از آن‌ها حق فسخ قرارداد را دارد و پرداخت وجه چک پس از برگشت تأثیری در اعمال خیار فسخ برای فروشنده ندارد.

قصد فروش یک واحد تجاری‌ام را دارم آیا شیوه معامله و نوع قرارداد آن با واحدهای مسکونی تفاوت دارد؟

در سامانه ثبت معاملات کشور یک نوع مبایعه‌نامه برای کلیه آپارتمان‌ها با هر نوع کاربری اعم از مسکونی، تجاری، اداری و غیره قرار داده‌شده است که صرفاً در هنگام تنظیم مبایعه‌نامه در قسمت کاربری باید قید شود تجاری. همچنین اگر سرقفلی ملک در اختیار شخص ثالثی است حتماً باید این موضوع در مبایعه‌نامه قید شود وگرنه می‌تواند از موارد تدلیس و کلاه‌برداری تلقی شود و فروشنده تحت پیگیری قانونی قرار گیرد و خریدار نیز باید به این موضوع توجه کرده و تأکید کند که در قرارداد نوشته شود کل شش‌دانگ واحد تجاری با کلیه حقوق متصوره قانونی و صنفی اعم از سرقفلی و کسب و پیشه به خریدار انتقال یافت.

من مشاور املاک هستم و قصد تنظیم مبایعه‌نامه‌ای را دارم که در پشت سند آن قید شده منافع این ملک تا ۵۰ سال به فلانی صلح شده است آیا مالک می‌تواند اقدام به فروش آن به غیر کند؟

اگر صرفاً منافع آن صلح شده، فروش عین ملک فاقد اشکال قانونی است و می‌توان بدون اجازه متصالح اقدام به تنظیم مبایعه‌نامه کرد ولی تحویل آن و استفاده از منافع آن موکول به اجازه و رضایت کتبی متصالح است وگرنه می‌تواند از مصادیق انتقال مال غیر باشد. لذا اگر متصالح رضایت به استفاده خریدار ازملک را دارد باید حتماً ذیل قرارداد را امضاء و اثرانگشت نماید و اگر رضایت ندارد، مشاور املاک باید حتماً در قرارداد به صلح منافع آن اشاره‌کرده و تحویل ملک و استفاده از آن را مشروط به اجازه متصالح کرده و هرگونه اقدام برخلاف مفاد قرارداد بدون اجازه متصالح را از خود سلب نماید.

آپارتمانی را طی یک قرارداد از مالک رسمی آن خریدم اما شش ماه بعد فردی علیه من و مالک تحت عنوان فروش و انتقال مال غیر در دادسرا شکایت کرده و اکنون با دادن وثیقه آزادم، تکلیف ملک و پولی که پرداخت کرده‌ام چیست؟ من اطلاعی از معامله قبلی مالک با شاکی نداشته‌ام

این عمل مصداق فروش مال غیراست و فروشنده قطعاً مجرم محسوب می‌شود مگر اینکه قبلاً به طریقی معامله اول فسخ و یا اقاله شده باشد که شکایت فوق منتفی می‌شود. اما در صورت احراز سوءنیت فروشنده و پذیرش شکایت، چنانچه خریدار آگاه به مالک نبودن فروشنده و تعلق ملک به غیر باشد او نیز مجرم شناخته می‌شود و معامله آن‌ها قابل‌ابطال است و خریدار دوم فقط می‌تواند وجه پرداختی خود را از فروشنده مطالبه کند ولی اگر آگاه به فروش مال غیر نباشد علاوه بر اصل وجوه پرداختی بابت معامله، می‌تواند خسارات وارده ازجمله حق‌الزحمه مشاور املاک، هزینه نقل‌وانتقال و غیره را نیز دریافت کند.